Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Z książką w kuchni?

Uczestnicy warsztatu kulinarnego zorganizowanego w bibliotece podczas części teoretycznej dowiedzieli się, że zasady racjonalnego żywienia to zasady żywienia zdrowego człowieka, których przestrzeganie gwarantuje pokrycie zapotrzebowania organizmu na wszystkie składniki odżywcze, a w konsekwencji prawidłowy rozwój i ogólną sprawność.

Okazało się, że ludzie, przygotowując różne potrawy, nauczyli się przetwarzać i wzbogacać żywność w różne składniki, „dopasowując” ją do swoich upodobań smakowych. Niestety, nie zawsze sposób przygotowania posiłków, a tym samym sposób odżywiania się ludzi jest poprawny, to znaczy zdrowy. Istnieje wiele błędów w żywieniu się człowieka, których konsekwencją jest także wiele chorób.

Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu „Wierny przyjaciel” z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 „Partnerstwo dla książki” realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie ze wparciem Burmistrza Bornego Sulinowa i Stowarzyszenia „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie.