Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Borne Sulinowo podbiło serca w Pile!

Z okazji obchodów X-lecia działalności UTW w Pile – Wydział Ekologia i Ochrona Środowiska zaprosił grupę miłośników sztuki z Bornego Sulinowa z własnym, dwuczęściowym programem artystycznym celem uświetnienia ich jubileuszu. Uroczystość odbyła się 16 listopada 2017 roku w gmachu Nadnoteckiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile.

Zaprezentowana przez nas oferta składała się z 2 części: „Spotkania z Osiecką” inspirowanego życiem i twórczością Agnieszki Osieckiej i wystawy malarstwa Longiny Malinowski, która powróciła do rodzinnego miasta po wielu latach nieobecności ze znacznym dorobkiem artystycznym.

Gorące przyjęcie widzów wręcz oszołomiło wykonawców i autorów programu. Występować dla takiej publiczności to absolutna przyjemność. Czuliśmy się potrzebni i odpowiednio zaopiekowani. Niespotykaną troską otoczyli nas także dyrektor obiektu dr Paweł Owsianny, jak i szefostwo UTW.

Bardzo dziękujemy za tak serdeczny odbiór, moc komplementów i wszelkie dowody wdzięczności. Wyjeżdżaliśmy z poczuciem, że zaprezentowany przez nas dorobek artystyczny mieszkańców Bornego Sulinowa jest wart pokazania i możemy być z niego dumni. Organizatorem programu „Spotkania z Osiecką” było Stowarzyszenie „Stacja Kultura” i Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie.

A oto bohaterowie dnia:

• Piosenki Osieckiej śpiewała: Ewa Brojek-Polakowska.
  • Recytacje: Marta Kątny oraz Wiktoria Łozińska i Ronald Schlamberger, którzy dodatkowo wcielili się w postaci z „Listów na wyczerpanym papierze”.
  • Całość przygotowały i narrację poprowadziły: Iwona Gajewska-Tranbowicz oraz Lucy von Schickedantz.
  • Malarstwo olejne, sztalugowe: Longina Malinowski.
  • Oprawa techniczna to wynik współpracy Daniela Graszki i Romana Sokulskiego.

Projekt „Sztuka cię szuka czyli powrót Okularników” jest realizowany w ramach konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Relacja z całego koncertu: