Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Spotkania COOLturalne w Bornem Sulinowie…

… a w nich „Spotkanie z Osiecką”, które odbyło się 18 listopada 2017 roku w auli BKO w Bornem Sulinowie w ramach realizacji programu „Seniorzy w akcji”, w wyniku współpracy Stowarzyszenia „Stacja Kultura” i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie.

Premiera programu miała miejsce 14.10.2017 roku w Siemczynie, później 16.11.2017 roku z okazji obchodów X-lecia działalności UTW w Pile i w każdym z tych miejsc gorące przyjęcie widzów wręcz oszołomiło wykonawców i autorów programu.

Mieszkańcy Bornego Sulinowa także nie zawiedli naszych oczekiwań. Przybyli punktualnie, wypełniając salę po brzegi. Powitał gości i przedstawił bohaterów wieczoru Roman Tranbowicz – prezes Stowarzyszenia „Stacja Kultura”. Ciepłe i spontaniczne reakcje potwierdziły przypuszczenia, że połączenie atrakcyjnego tematu z ciekawym, pełnym pasji wykonaniem skruszy niejedno serce. Bardzo dziękujemy za tak serdeczny odbiór, moc komplementów i wdzięczności. Obiecujemy systematycznie dawkować kulturalne atrakcje!

A oto nasi wykonawcy:

• Piosenki Osieckiej śpiewały: Ewa Brojek-Polakowska oraz Julia Białkowska.
  • Recytacje: Marta Kątny oraz Wiktoria Łozińska i Ronald Schlamberger, którzy dodatkowo wcielili się w postaci z „Listów na wyczerpanym papierze”.
  • Całość przygotowały i narrację poprowadziły: Iwona Gajewska-Tranbowicz oraz Lucy von Schickedantz.
  • Oprawa techniczna to wynik współpracy Daniela Graszki i grupy Grucha-Sound.

Projekt „Sztuka cię szuka czyli powrót Okularników” jest realizowany w ramach konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Relacja z całego koncertu: