Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Akcja zdobienia pierniczków trwa! Dołącz i TY!

W bibliotece trwają intensywne przygotowania do Kiermaszu Świątecznego, do którego organizacji aktywnie włączyło się Stowarzyszenie „Stacja Kultura”. Kluczowym elementem przedświątecznego spotkania już w dniu 9 grudnia 2017 roku od godz. 16.00 w auli BKO mają być pierniczki, stąd nazwa imprezy „Pierniczki Reni”.

Chcąc kultywować tradycję bardzo nam bliskiej śp. Reni Kasprzyk, dla której w kwietniu br. graliśmy koncert charytatywny, postanowiliśmy podobnie jak Renia wypiekać i pięknie zdobić pierniczki, by pozyskane z ich sprzedaży środki przeznaczyć na cele charytatywne (pomoc potrzebującym i wzbogacenie oferty kulturalnej miasta). Dobry duch Reni i jej bliscy stale nam towarzyszą i mocno angażują się w świąteczne dzieło.

Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy, byście dołączyli do nas. Każda para rąk jest potrzebna. Jeśli nie odnajdziesz się w zdobieniu, pomożesz przy pakowaniu pierników. Zgłoś się do pomocy osobiście lub telefonicznie: 94 37 33 120. ZAPRASZAMY!

Kiermasz świąteczny organizowany przez MBP, Stowarzyszenie „Stacja Kultura” i CKiR będzie bardzo atrakcyjną i urozmaiconą imprezą dla każdego. Poza pierniczkami, zaoferujemy także serwis kawowy, grzańca, domowe ciasta, stoiska z wszelakimi dobrami, loterię fantową oraz aukcję obrazów młodych artystów zrzeszonych w Atelier Młodego Artysty w bibliotece. Zimowo-świąteczny klimat zapewnią występy indywidualne wokalistów, zespołów, kwartetu saksofonowego, a dla najmłodszych odbędzie się warsztat zdobienia pierników i wyrobu ozdób choinkowych m.in. z wikliny papierowej, a potem wspólne strojenie choinki. Do zobaczenia już 9 grudnia o 16.00 w BKO! Oficjalny patronat medialny objęła Telewizja Gawex.

Iwona Gajewska-Tranbowicz
Dyrektor MBP w Bornem Sulinowie