Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Charmsy, chwosty, shamballa… – kurs biżuterii w Łubowie

Kolejny raz spotkaliśmy się na warsztatach projektowania i wyrobu biżuterii, których instruktorem była dyrektor Miejskiej Biblioteki Publiczne w Bornem Sulinowie – pani Iwona Gajewska-Tranbowicz.

Zajęcia odbywały się w 2 grupach wiekowych. Najpierw w świecie świecidełek z radością zanurzyły się dzieci i młodzież. W ruch poszły płaskie rzemyki, kapturki, przekładki, nity i karabinki niezbędne do wykonania chwostów, później z użyciem grubej gumki silikonowej, koralików i modnych charmsów każda uczestniczka samodzielnie wykonała niepowtarzalną bransoletkę.

Grupa dorosłych pań poznała tym razem tajniki wykonywania profesjonalnych bransolet z użyciem linki jubilerskiej, łapaczek i szklanych koralików oraz kul shamballa. Uczestniczki przygotowały także unikalne breloki.

Zajęcia bardzo się podobały, a wykonane rękodzieła można było zabrać ze sobą, by cieszyć się nimi na co dzień. Próśb o kolejne spotkanie warsztatowe nie było końca, więc pewnie jeszcze się zobaczymy!

Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu „Wierny przyjaciel” z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 „Partnerstwo dla książki” realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie ze wparciem Burmistrza Bornego Sulinowa i Stowarzyszenia „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie.