Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Biblioteka ma kolejny projekt!

31 października 2017 roku Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego ogłosiła listę wniosków zakwalifikowanych do programu „Na dobry początek!”.

W 10. edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!” Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego nagrodziła 60 projektów wyrównujących szanse edukacyjne dzieci z obszarów wiejskich i miejscowości do 20 tys. mieszkańców. W gronie nagrodzonych znalazła się także Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie.

Komisja postanowiła wesprzeć finansowo 60 organizacji aplikujących o środki do realizacji działań na rzecz dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna przedstawiła swoją ofertę skierowaną do uczestników 3-9 lat pn. „Uczymy się przez zabawę!”.

Działania w ramach programu „Na dobry początek!” kierujemy do dzieci, które już rozpoczęły naukę w przedszkolu i szkole, ale nie są starsze niż 9 lat a także do ich rodziców, którzy będą czynnie się angażować i współtworzyć zajęcia. Szczególną uwagę w realizacji projektu zwracamy na współpracę wielopokoleniową. Bardzo ważne, by dotrzeć do dzieci z rodzin szczególnie potrzebujących wsparcia.

Bardzo się cieszymy, że nasz pomysł zyskał akceptację, a dzięki dofinansowaniu będziemy mogli urozmaicić oraz znacznie wzbogacić ofertę zajęć dla najmłodszych użytkowników naszej biblioteki. Program rusza tuż po nowym roku :)