Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

Dnia 10 października 2017 roku Miejska Biblioteka Publiczna gościła pana Arkadiusza Niemirskiego. Na spotkanie autorskie przybyli uczniowie klas szóstych.

Arkadiusz Niemirski jest autorem książek dla młodzieży i dorosłych. W 2000 roku zadebiutował powieścią „Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 roku nakładem wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza „oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży „Pojedynek detektywów”, a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych „Zbrodnia prawie doskonała”. „Prowokator” (2014) to jego ostatnia powieść dla dorosłych. Na jesieni 2015 na rynku księgarskim pojawiły się wznowienia dwóch starszych powieści: „Pojedynek detektywów” i „Testament bibliofila” z nowym zakończeniem. „Dziennik grzesznika” (2016) i „Pasztetowe wakacje” (2017) to jego najnowsze tomy.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, nie brakło humoru, ciekawych zdjęć i atrakcyjnej formy podania dorobku twórczego autora wzbogaconej prezentacją multimedialną. Możliwość zakupu książki i zdobycie autografu, a nawet dedykacji pisarza były nie lada gratką dla miłośników literatury tego gatunku.

Konkluzja spotkania zamknięta w słowach „Wszystko na świecie istnieje po to, by skończyć się książką” (S. Mallarme) wydaje się nader trafnym podsumowaniem dzisiejszego wydarzenia, za które serdecznie dziękujemy!

Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu „Wierny przyjaciel” z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 „Partnerstwo dla książki” realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie ze wparciem Burmistrza Bornego Sulinowa i Stowarzyszenia „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie.