Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » MOJA KSIĄŻKA MARZEŃ z panią Moniką Sawicką

20 września w godzinach 11.00-14.45 uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie spotkali się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej z autorką, panią Moniką Sawicką. Spotkanie miało charakter warsztatów pt. MOJA KSIĄŻKA MARZEŃ, którym przyświecała myśl Walta Disneya JEŻELI POTRAFISZ O CZYMŚ MARZYĆ, POTRAFISZ TEŻ TEGO DOKONAĆ.

Pani Monika Sawicka przekonywała podczas pracy z siódmoklasistami, że każdy z nas o czymś marzy, czegoś pragnie, do czegoś dąży. Każdy ma plany, nazywając je celami lub marzeniami. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość stworzenia własnej KSIĄŻKI MARZEŃ, bo wizualizacja zawsze sprawia, że stają się one bliższe i bardziej realne, wręcz na wyciągnięcie ręki.

Uczestnicy uczyli się także: pracy zespołowej, ćwiczyli wyobraźnię, edukowali się poprzez poznawanie historii sławnych ludzi, którzy osiągnęli swoje cele, inspirowali do podejmowania nowych wyzwań, rozwijali zdolności manualne oraz kreatywność, motywowali do realizowania postawionych sobie celów, budowali poczucie własnej wartości.

Wszystkie książki marzeń zostają w Bibliotece, by po kilku latach ich twórcy mogli przyjść i skonfrontować swoje obecne marzenia z poprzednimi i być może uzupełnić puste strony o nowe…


Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu „Wierny przyjaciel” z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 „Partnerstwo dla książki” realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie ze wparciem Burmistrza Bornego Sulinowa i Stowarzyszenia „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie.