Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Spotkanie pani Moniki Sawickiej z uczniami klas młodszych

20 września 2017 roku o godz. 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie odbył się cykl trzech spotkań uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z panią Moniką Sawicką.

Monika Sawicka na co dzień jest pisarką. To autorka bestsellerowych powieści dla dorosłych oraz dzieci, poza tym edukatorka, animatorka i dziennikarka telewizyjna. Na swoim wydawniczym koncie ma piętnaście powieści!

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu, którego wątkiem głównym była postać psa Kajtusia. Ta serdeczna, pełna radości i uśmiechu rozmowa Autorki z Najmłodszymi w przystępny sposób zaprezentowała, co jest inspiracją do pisania książek, na czym polega praca pisarki, jak powstają książki. Na konkretnym przykładzie – napisanej przez Monikę Sawicką książeczki dla dzieci pt. „O Kajtku szczęściarzu” płynie opowieść o głównym bohaterze – dzielnym i mądrym piesku. Piesku, który istnieje naprawdę.

Spotkanie było także lekcją o przyjaźni, odpowiedzialności za drugą istotę, nauką o tym, jak i dlaczego należy opiekować się zarówno braćmi mniejszymi, jak i młodszym rodzeństwem. Autorka na przykładzie zimowej zabawy (lepienie bałwana w wyobraźni) pokazała, jak powstaje książka. Wyjaśniła także, z czynnym udziałem dzieci, co jest potrzebne, by mogła powstać.

Wizyta dzieci w bibliotece przebiegła w miłej atmosferze. Czas minął bardzo szybko. Zatem do następnego spotkania ;)

Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu „Wierny przyjaciel” z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 „Partnerstwo dla książki” realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie ze wparciem Burmistrza Bornego Sulinowa i Stowarzyszenia „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie.