Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Podsumowanie projektu „Równać szanse”

31 sierpnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste podsumowanie półrocznego projektu „Atelier młodego artysty” sfinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży. Młodzi adepci sztuki zaprezentowali swoje prace przed szerokim gronem odbiorców.

Zaproszeni goście, w tym rodzina i przyjaciele, ale również wiele osób dopingujących i wspierających rozwój młodych talentów przybyło bardzo licznie, by przyłączyć się do wspólnego świętowania.

Krótkiego powitania i prezentacji uczestników projektu dokonała koordynatorka projektu, dyrektor biblioteki – pani Iwona Gajewska-Tranbowicz. Galeria, w której odbyła się uroczystość, wyglądała wyjątkowo. Na środku ustawiono pokaźny, dość zawadiacko przyozdobiony stół ze smakołykami, w którego centralnym punkcie umościł się piękny i, jak później się okazało, pyszny tort. Tuż po przekroczeniu progu sali oczom ukazywały się niezwykle ekspresyjne barwy i formy. Impresjonistyczne klimaty zdominowały wystawę, budząc ogromne zainteresowanie obserwatorów. Instruktorka warsztatów malarskich – pani Gina Malinowski, wyraziła uznanie i podziw dla konsekwencji i kreatywności młodych ludzi, którzy przez czas trwania projektu uparcie zmagali się z trudnościami i skutecznie uczyli samodzielności oraz zaradności. Podkreśliła również, że zorganizowanie wystawy przez uczestników projektu i dobrowolne poddanie się pierwszej ocenie jest dowodem odwagi. Feeria barw i wystawione fotografie wykonane także przez uczestników projektu pod czujnym okiem instruktora pana Daniela Graszki zaskoczyły niezwykłymi ujęciami i profesjonalnym spojrzeniem.

Planujemy, że nasza wystawa wkrótce zmieni miejsce ekspozycji, stając się wystawą wędrowną. I tak trafi do Urzędu Miejskiego, szkoły i Domu Pomocy Społecznej, promując inicjatywę projektu i talent artystów.

Mnóstwo emocji, wrażeń, podziękowań i obietnic wypełniło salę, do końca towarzysząc zebranym. Pierwsze kwiaty wręczone młodym artystom przez prezesa Stowarzyszenia „Stacja Kultura” przyprawiły o dreszcz wzruszenia nie tylko obdarowanych, ale także wszystkich obecnych. Pamiątka w postaci dużej ramy ze zdjęciami uczestników podczas zajęć i integracji sprawiła wiele radości, wyzwoliła mnóstwo zabawnych komentarzy. W niezwykle miłej atmosferze spędziliśmy kilka godzin. Teraz planujemy kolejne działania, bo pomysł na następny projekt już w nas dojrzał. Nie ma na co czekać, od jutra zabieramy się do pisania wniosku!