Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Pierwszy zagraniczny wyjazd do Heide-Parku za nami!

25 sierpnia 2017 roku odbyła się wycieczka do Heide-Parku (największego parku rozrywki w północnych Niemczech). Był to pierwszy zagraniczny wyjazd organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie, a koordynacją i pilotażem zajął się pan Daniel Graszka.

Po długiej podróży uczestnicy mieli do dyspozycji prawie 9 godzin zabawy, które spędzili na korzystaniu z licznych atrakcji, zapewniających niezapomniane wrażenia. Pogoda również dopisała – nie padało, a temperatura wyniosła około 25 stopni Celsjusza. Co ciekawe, czas oczekiwania do przejażdżek w większości przypadków nie był dłuższy niż 10 minut. W wyjeździe wzięło udział ponad 50 osób z Bornego Sulinowa, Szczecinka i okolic (a wielu nie wierzyło, że nam się uda). Już teraz zapraszamy na wycieczkę w przyszłym roku!

To jeszcze nie koniec! Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kolejne propozycje:

Europa-Park (6-8 października 2017)
Największy w Niemczech i drugi pod względem popularności park rozrywki w Europie. Zlokalizowany w mieście Rust, w południowo-zachodnich Niemczech. Na niemal 100 ha znajduje się 18 krain tematycznych, w większości związanych z europejskimi krajami. Zapewniają one rozrywkę pozwalając przy tym poznawać kulturę danego kraju. Park zadowoli zarówno dzieci, jak i dorosłych. Najpopularniejszymi atrakcjami są kolejki górskie (13 rollercoasterów): Silver Star – najszybsza, Blue Fire Megacoaster – w 2,5 sekundy osiąga prędkość 100 km/h.

Tropikalna Wyspa pod Berlinem (25 listopada 2017)
Wymarzona temperatura – nawet 26°C przez 365 dni w roku sprawia, że Wyspa Tropikalna (Tropical Islands) to idealny cel weekendowej podróży! Każdy gość może rozkoszować się tropikami na terenie odpowiadającym 8 boiskom do piłki nożnej (66.000 km2). Największy zadaszony las tropikalny świata, największa w Europie strefa saun, Morze Południowe z 200 metrami piaszczystej plaży i wiele innych atrakcji czekają na gości w każdym wieku!

Tropical Islands to przygoda, odpoczynek i relaks, to gorący wypoczynek w samym sercu Europy. Na wyspie szybować można balonem aż 55 metrów nad lasem tropikalnym, obserwować żółwie i bagno mangrowe, unosić się na falach Laguny Bali lub poszaleć zjeżdżając z najwyższej w Niemczech zjeżdżalni wieżowej. To wszystko jest możliwe tylko w Tropical Islands!

Więcej informacji i zapisy u pana Daniela, tel. 94 37 33 120 lub 608 394 643