Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » JAK BIESIADA TO BIESIADA!

29 lipca 2017 roku w godzinach 16.00-21.00 Miejska Biblioteka Publiczna z grupą nieformalną oraz Stowarzyszenie „Stacja Kultura” byli gospodarzami I BIESIADY LETNIEJ w Bornem Sulinowie.

Impreza odbyła się przy „Pensjonacie Ani” dzięki gościnności Państwa Anny i Jana Chmielowskich, którzy stworzyli doskonałe warunki do wspólnej zabawy i zadbali o ciepły poczęstunek. Założeniem wydarzenia była integracja społeczności lokalnej podczas wspólnego biesiadowania. Od dawien dawna wiadomo bowiem, że biesiadowanie przy wspólnym stole, z muzyką i wspólnym śpiewem, tańcami i żartami łączą pokolenia, przełamują lody i łagodzą obyczaje. Tak też się stało!

Zainteresowanie I Biesiadą Letnią przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Planowaliśmy, że przyjmiemy do 200 osób, okazało się jednak, że uczestniczyło jednocześnie przynajmniej 300, a wziąwszy pod uwagę rotację uczestników, biesiadę odwiedziło jeszcze więcej gości. To może znaczyć tyle, że potrzebujemy okazji do wspólnego zasiadania do stołu.

O profesjonalny przebieg imprezy zadbali panowie prowadzący Roman Sokulski i Staszek Bartoszewicz, zachęcając do wspólnego śpiewania, zabawiając żartami i dbając o swojską atmosferę spotkania. Nie brakło konkursów, w których uczestnicy chętnie brali udział. Wyłoniliśmy zwycięzcę picia trunku na czas, najmłodszego i najstarszego biesiadnika – 8 miesięczną panienkę i 88-letnią panią, daliśmy szansę ujawnić się indywidualnym talentom wokalnym – małej Zuzi i panu Kaziowi.

Podczas biesiady gościliśmy lokalne zespoły: Jarzębiny, Stokrotki, Wrzosy z ich instruktorem muzycznym panem Wojciechem Więckowskim, Spocznij, Borneńskie Podlotki z maestro Romanem Sokulskim oraz gościa specjalnego wydarzenia – zespół Swojacy z Sitna, chętnie włączając się do wspólnego śpiewania dzięki przygotowanym Śpiewnikom biesiadnym. Do tańca zaśpiewali i zagrali nam także Kazimierz Fabiszewski na saksofonie i Tadeusz Kulicki na skrzypcach.

Jak przystało na profesjonalną imprezę, uroczystość miała swoje ramy. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – Iwona Gajewska-Tranbowicz, Prezes Stowarzyszenia „Stacja Kultura” – Roman Tranbowicz oraz członkowie grupy nieformalnej – Marta Kątny i Roman Sokulski rozpoczęli oficjalnym powitaniem gości i dokonali otwarcia I Biesiady Letniej oraz zamknęli serdecznymi podziękowaniami za wspaniałą, wspólną zabawę i życzeniami spotkania za rok.

Wszystko wskazuje na to, że I Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie stanie się imprezą coroczną i wpisze się na stałe w wakacyjny kalendarz imprez. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Programu Społecznik ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Relacja z I Biesiady Letniej również na stronie internetowej Stowarzyszenia „Stacja Kultura”:

Spocznij

Jarzębiny

Borneńskie Podlotki

Borneńskie Wrzosy

Swojacy

Stokrotki

Kazik i przyjaciele

Eugeniusz Makaryk

„Przez Twe oczy zielone” – piosenka zespołu Akcent w wykonaniu Kazika i jego przyjaciół!

I Biesiada Letnia

29 lipca 2017 r. w godzinach 16.00-21.00 Miejska Biblioteka Publiczna z grupą nieformalną oraz Stowarzyszenie „Stacja Kultura” byli Gospodarzami I BIESIADY LETNIEJ w Bornem Sulinowie.Więcej informacji na naszej stronie internetowej:http://www.mbp.bornesulinowo.pl/cms/?p=18243

Opublikowany przez Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie na 30 lipca 2017