Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Przedwakacyjna prelekcja na temat dopalaczy i innych używek

_DSC003012 czerwca 2017 roku Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła szóste klasy Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie w ramach przedwakacyjnej prelekcji na temat uzależnień, prowadzonej przez panią Izabelę Jadwiżyc (promotor zdrowia, specjalista w dziedzinie szeroko rozumianej profilaktyki z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku) oraz panią Ewę Żaglewską ze szczecineckiej Komendy Policji.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą stosowanie dopalaczy, alkoholu czy papierosów. Realistyczne i bezpośrednie podejście pani Izy i Ewy zrobiło na młodzieży ogromne wrażenie. Uświadomili sobie, jaką ogromną krzywdę można wyrządzić niewinną zabawą. Nie powstrzymywali się od licznych pytań świadczących o prawdziwym zainteresowaniu tematem. Wszyscy mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na 10 pytań związanych z lekcją. Dla najlepszych, którzy w swoim teście odpowiedzieli w 100% poprawnie czekały nagrody.

Uczniowie opuścili bibliotekę świadomi wszelkich niebezpieczeństw i konsekwencji idących za stosowaniem używek. Wykładowczynie wywołały w nich refleksję na temat życia i zdrowia, tym samym osiągając cel spotkania!