Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Noc w Bibliotece pt. „Z książką mi do twarzy”

2 czerwca o godzinie 19.00 rozpoczęła się Noc w Bibliotece pt. „Z książką mi do twarzy”. Na uczestników czekała cała masa najróżniejszych wyzwań. Na początek został spisany kontrakt, następnie dzieci wykonywały logo biblioteki w Silnowie. Odbyła się także rozmowa na temat czytania – dlaczego czytamy, co czytamy, w jakich miejscach najchętniej czytamy.

Ważnym punktem była sesja fotograficzna z książką w roli głównej, również zrobienie i omówienie prezentacji dotyczącej jednego wybranego autora książki (z którą się zrobiło zdjęcie). Dzieci także odgadywały ukryte hasła w książkach na podstawie otrzymanych wskazówek. Były kalambury w dwóch odsłonach: pokazywane i rysowane, a także karaoke. Dużym zainteresowaniem cieszyły się niesamowite historie, które dzieci opowiadały na podstawie rekwizytów znalezionych w worku. Chwilę wyciszenia przyniosły kolorowanki antystresowe oraz oglądanie filmu pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”.

W trakcie nocy odbyło się również pisanie opowiadań z przeszkodami. Powstały bardzo ciekawe historie, do których dzieci zrobiły piękne ilustracje. O godzinie 8.45 była pobudka, śniadanie o 9.10 i chwilę po 10.00 dzieci zmęczone, ale szczęśliwe rozeszły się do domów!

Julia Woźniak
Młodszy bibliotekarz