Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Dzień Dziecka 2017 – Pod żaglami

_DSC00313 czerwca od 11.00 do 16.00 miał miejsce trzeci dzień atrakcji dla naszych milusińskich. Tym razem Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie zorganizowały całodzienną imprezę na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Marina”. Imprezę przeprowadzono w formie festynu integracyjnego i rekreacyjnego poprzez wspólną zabawę, gry i prezentacje artystyczne, a wszystko to w rytm żywej muzyki i z komentarzem prowadzącego!

W ramach festynu zorganizowano:

• konkurs plastyczny (rysowanie w plenerze),
  • mini konkurs wiedzy o Bornem Sulinowie,
  • turniej zabaw z animatorem (skoki, wyścigi w workach, bieg kelnerski z jajkiem, przenoszenie wody, tor przeszkód, stonoga, narty, zabawa z chustą animacyjną…),
  • malowanie buziek,
  • fotografowanie z ciekawym gadżetem,
  • wesołe miasteczko, w tym: zjeżdżalnia, dmuchany zamek, sumo,
  • miniturniej w bule,
  • upominki i dyplomy dla uczestników konkursów,
  • przekąski i napoje dla dzieci.

Każdy dziecięcy uczestnik otrzymał soczek, kiełbaskę z grilla, pyszną słodycz, a jeśli był aktywny, dodatkowo zdobywał drobne upominki oraz słodycze za udział w poszczególnych zabawach i konkursach. Jak widać Dzień Dziecka jest okazją do kulturalnego spędzenia czasu dzieci z rówieśnikami, rodzicami i gwarancją dobrej rozrywki. Wszystkie atrakcje dla dzieci były dostępne bezpłatnie!

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce – Ola Pilszek
II miejsce – Marta Trybulec
III miejsce – Amelia Bykowska

Wyróżnienia – Ania Turczyk, Ania Kaczmarek, Dominika Trofiniuk, Wiktoria Kasprzak, Julia Michalak, Monika Zielińska, Ula Osowska, Antosia Zdanowicz, Emilia Zander, Aleksander Kaczmarek (2,5 lat!), Maciek Lis, Filip Serwatka, Julia Lis, Paulina Zielińska, Wiktoria Sikora, Marcin Falgowski, Piotrek Bocian, Wiktoria Zając, Agnieszka Zander i Natalia