Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Tydzień Bibliotek – „Biblioteka. Oczywiście!”

plakat-tydzien-bibliotek2017W dniach 8-15 maja 2017 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie weźmie udział w XIV edycji programu Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło „Biblioteka. Oczywiście!” podkreśla wszechstronność tej instytucji. Umożliwia ona nie tylko obcowanie z książką, ale również kontakt z kulturą w różnych formach, w tym uczestnictwo w przeróżnych zajęciach i co za tym idzie – spotkania z przyjaciółmi. Miejsce takie jak biblioteka to sztuka sama w sobie. Pozwala w niej przebywać i ją tworzyć.

Chcąc jak najlepiej wykorzystać to święto, organizujemy zajęcia biblioteczne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Cały tydzień poświęcimy baśniowym krainom Andersena, oddamy zagadkom z Detektywem Pozytywką oraz udamy się w podróż z Małym Księciem. Wszystkiemu będą towarzyszyć zajęcia plastyczne i teatralne. Mamy nadzieję, że magiczny klimat nie opuści nas do końca tygodnia. Biblioteka. Oczywiście!

plakat-tydzien-bibliotek2017