Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Życie choć piękne tak kruche jest…

Idea walki o życie, pragnienie, by choć jeszcze przez chwilę osłonić płomień, gdy Bóg chce zgasić świeczkę. One przyświecały wszystkim ludziom, którzy zaangażowali się w pomoc dla Renaty Kasprzyk. Ale los miał swój scenariusz, którego nikt nie znał. Spóźniliśmy się z naszą pomocą. Renia odeszła.

Na takie wiadomości nikt nie jest odporny. Spróbujmy jednak spojrzeć na sytuację z innej strony. Sobotnie popołudnie 1 kwietnia 2017 roku, koncert charytatywny dla Reni to było coś znacznie więcej niż tylko zbieranie funduszy. Każdy, kto w nim uczestniczył, jest zgodny, że to miejsce, w tym czasie emanowało niezwykłą, wręcz kosmiczną energią. Tłumy, ciasno, duszno, a u każdego błysk w oczach, serdeczność, wyrozumiałość… Czuliśmy się ze sobą doskonale! W tej chwili wszyscy poczuliśmy się wreszcie jak Wspólnota, borneńska Rodzina, na którą można liczyć i nikt pilnie potrzebujący pomocy nie zostanie pozostawiony sam sobie.

Kochani! Mimo zabiegania, codziennych obowiązków oraz zmęczenia znajdujmy czas dla siebie, dostrzegajmy drugiego człowieka, dzielmy się uśmiechem i otuchą. To nic nie kosztuje, ale wszystkim nam będzie żyło się lepiej.

Reniu… dałaś nam coś niezwykłego. Paradoks tej sytuacji polega na tym, że to my chcieliśmy dać Tobie… Sprawiłaś, że uwierzyliśmy w ludzi, w naszą społeczność, że potrafimy się zjednoczyć, wspierać, dać siebie innym, że naprawdę potrafimy kochać ludzi.

Koncert dla Ciebie okazał się być koncertem o sile wspólnoty. Pozostawiłaś po sobie wieczną pamięć o sobotnim popołudniu, kiedy wszyscy, jednym głosem śpiewaliśmy i graliśmy dla Ciebie, dziś „pogodni mądrym smutkiem i wprawni w cierpieniu”…

Kategoria: Aktualności