Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Jak w bibliotece powstawało ATELIER?

DSC0036_2Mówią, że potrzeba matką wynalazków. I słusznie. Atelier wymaga przestrzeni, a pomieszczenia w bibliotece nie należą do dużych. Po długich analizach postanowiono, że trzeba „otworzyć” niewykorzystany w pełni „Kącik malucha”. Najmłodsi bywalcy zyskali nowe lokum, a dawne „Małe przedszkole” zmieniło funkcję.

Dzięki życzliwości Burmistrz pani Renaty Pietkiewicz-Chmyłkowskiej i operatywności pana Krzysztofa Zająca (kierownik referatu ds. inwestycji) oraz bardzo sprawnej pracy brygady remontowej pod nadzorem pana Jana Jadwiżyca dosłownie w kilka chwil zyskaliśmy zupełnie nowe pomieszczenie. Obawy, że wstawienie zwykłych drzwi odbierze cały urok, szybko nas opuściły. Stowarzyszenie „STACJA KULTURA” w Bornem Sulinowie zaoferowało pomoc i zakupiło drzwi dwuskrzydłowe, całkowicie przeszklone. I znów: kilka chwil i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki drzwi pojawiły się.

Dzięki hojności sponsorów i dobrej woli życzliwych nam osób zyskaliśmy mnóstwo światła w dotychczas ciemnym korytarzu oraz piękne przestronne pomieszczenie, które wreszcie spełnia swoją rolę. Po zakończeniu projektu będzie służyć podobnym celom i uszczęśliwiać innych miłośników sztuki. Dziękujemy!