Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Spotkanie Bibliotek Partnerskich

img_2791Już dwukrotnie Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie spotkała się ze swoimi Bibliotekami Partnerskimi: Gminną Biblioteką Publiczną w Domasławicach, Biblioteką Publiczną Gminy i Miasta w Sianowie oraz  Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Barwice, zgodnie z przyznanym jej mikrograntem „Podaj dalej”.  Pierwsze spotkanie odbyło się w 17 czerwca 2011, drugie 14 października 2011 roku. Celem wszystkich spotkań jest nie tylko wymiana doświadczeń, ale przede wszystkim wypracowanie jednego, wspólnego działania. Takim działaniem będzie wyjazd dzieci co roku do innej miejscowości w ramach NOCY W BIBLIOTECE. Pierwszy taki wyjazd odbędzie się już w maju do Sierakowa (Org. Biblioteka w Sianowie) w wiosce Hobbitów. Więcej na temat tego przedsięwzięcia będziemy mogli napisać po spotkaniu  bibliotek w listopadzie, a szczegółów należy szukać na naszej stronie internetowej około kwietnia przyszłego roku.
Bibliotekarze z Sianowa, Barwic i Domasławic podczas swoich wizyt mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Burmistrzem Bornego Sulinowa, Panią Renatą Pietkiewicz – Chmyłkowską, oraz zwiedzić nasze miasto. Serdecznie dziękujemy pani Basi Bilickiej za serdeczne przyjęcie naszych koleżanek.