Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Przedszkolaki z wizytą tam, „gdzie mieszkają książki”

20170130_112749W dniu 31 stycznia 2017r. ”starszaki” z Małego Przedszkola wraz z opiekunką panią Aleksandrą Kwiatkowską odwiedziły filię naszej biblioteki w Łubowie. Dla dzieci była to pierwsza wizyta wśród tak dużej ilości książek, poznały też magiczne miejsce, w którym „mieszkają książki”.

Wydarzenie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, ze zgromadzonymi zbiorami oraz zasadami korzystania z niej, a przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania książką. Spotkanie urozmaiciło głośne czytanie przez bibliotekarkę panią Magdalenę Haas wierszyka „Wlazł kotek na płotek”. Następnie przedszkolaki mogły pomyszkować między regałami, dotknąć wybranych książeczek, samodzielnie po nie sięgając. Największym zainteresowaniem cieszyły się książki o zwierzątkach.

Wizyta przedszkolaków zapoczątkowała cykliczne spotkania pn. „Kwadrans na bajkę”. Na koniec dzieci dostały pracę domową. Każdy przedszkolak zadeklarował, że razem z rodzicem w domu przeczyta wybraną bajeczkę, a następnie opowie, o czym ona była. Wyrażamy przekonanie, że systematyczne odwiedziny w bibliotece skutecznie zachęcą do równie systematycznego sięgania po książki w dorosłym wieku.

Kategoria: Aktualności, Łubowo