Archiwum z » marzec, 2023 «

Drodzy rodzice! Takich czytelników lubimy, a taki gość to skarb. Spotkanie autorskie dla przedszkolaków!

Pani Anna Kasperek na dobre zaprzyjaźniła się z małymi przyjaciółmi z przedszkola „Jedyneczka”, którzy odwiedzają nas dwa razy w tygodniu w ramach „Kwadransika z książeczką”. Zawitała do nas z nowymi utworami, pełnymi barwnych ilustracji, które dzieci przyjęły bardzo entuzjastycznie – co można od razu zobaczyć. Nie zabrakło upominków i pamiątkowych wierszyków, idealnych do czytania przed snem, bo wspólna lektura przynosi same korzyści.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Zobaczcie, co działo się w ostatnim czasie w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”.

Zajęcia „Cyfrowe Centra Edukacji” dla dzieci z Ukrainy, aby jak najlepiej wspomóc je w nauce i rozwijaniu swoich pasji – zajęcia plastyczne, kulinarne, nauka języka, kodowanie z robotami Photon.

Cieszymy się z dużego zainteresowania i zapraszamy do korzystania z oferty. Szykujemy kolejne niespodzianki i kreatywne zajęcia! Bądźcie na bieżąco i odwiedzajcie nasze media społecznościowe! Swoje pomysły na działania zgłaszajcie do nas, rozważymy każdą propozycję :)

więcej…

Kategoria: Aktualności

Jeśli jeszcze nie wiecie, co się u nas dzieje to zobaczcie sami – zajęcia kulinarne „Little Chef” i plastyczny „Kogel Mogel”!

Zdobywamy nowe umiejętności i poznajemy smaki. Kuchenne rewolucje biblioteczne, zajęcia kulinarne pełne zapachów i kolorów – tak rządzimy w kuchni!

A jeśli chcecie poznać, gdzie i jak wyrazić siebie, odkryć ukryte talenty to tylko na zajęciach kreatywnych. Tu nie trzeba wielu słów, tu powstaje wyobraźnia – która zmienia swój stan w arcydzieła.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Działamy i nie zwalniamy! Zajęcia dla dzieci i dorosłych w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni” nabierają rozpędu.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem na kwiecień, wiosenne inspiracje podczas zajęć rozwojowych i moc pasjonujących rozmów przed nami! Zapraszamy do zapisów :)

Cyfrowe Centrum Edukacji – kalendarium na kwiecień 2023 (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

więcej…

Kategoria: Aktualności

„Metro 2033” to rosyjska powieść postapokaliptyczna napisana przez Dmitrija Głuchowskiego, pierwsza część trylogii. Akcja powieści rozgrywa się w moskiewskim metrze w 2033 roku, 20 lat po wojnie nuklearnej. Seria „Metro” została przyjęta bardzo ciepło przez wielu czytelników – czy to fanów SF, jak i również fantasy. Ten thriller, którego wartka akcja i niezwykle sugestywnie przedstawiony świat nie pozwolą Ci się od niego oderwać, aż do ostatniej strony, to nie tylko wspaniała rozrywka, ale i uczta dla czytelnika. To także portret człowieka u schyłku cywilizacji, przejmująca analiza jego niezmiennej natury. To obraz świata po końcu świata.

Cała trylogia jest warta uwagi dla każdego, kto lubi dobrze napisaną historię, klimatyczną fabułę, barwne postaci i dziwne niepokojące uczucie, którego doświadczymy zagłębiając się w lekturze!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

21 marca 2023 roku dzieci uczęszczające na zajęcia do Miejskiej Biblioteki Publicznej Borne Sulinowo – świetlicy w Silnowie spotkały się, aby wspólnie przywitać wiosnę.

O godz. 15:30 rozpoczął się wiosenny korowód z Marzannami po Silnowie. Po dotarciu na plac zabaw nastąpiło oficjalne pożegnanie zimy, czyli spalenie Marzanny i odtańczenie tańca radości. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek i kiełbaskę z ogniska. Można było puszczać olbrzymie bańki mydlane i posypać się proszkiem holi. Serdecznie dziękujemy pani Ewie Krenc za przepyszne ciasto oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pomyślnego przebiegu zabawy.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Silnowo

W tym tygodniu kolejne plakaty z cytatami do wykorzystania. Częstujcie się!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN