Archiwum z » czerwiec, 2022 «

Projekty realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie inspirują innych do działania! Tak też stało się w środę, 29 czerwca 2022 roku, kiedy Panie działające w Uniwersytecie Trzeciego Wieku zaprezentowały swoje prace podczas wystawy nawiązującej tematyką do utworów Marii Konopnickiej.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

Kategoria: Aktualności

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 13.385,00 zł w trzeciej edycji konkursu pn. „Dzieci Kapitana Nemo” Fundacji BGK na realizację projektu pn. „Fotografia w oczach dzieci”. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o Polaku, który swoim dorobkiem zasłynął na świecie, a jego życiorys nie jest znany wśród młodzieży.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

„Córka rabina” Revy Mann to książka, którą zdecydowanie chcielibyśmy Państwu polecić na letnie wieczory, plażę i wakacyjne wyjazdy.

Powieść jest osobistą historią kobiety szukającej miłości, usiłującej pojednać się ze swoją żydowską wiarą i samą sobą.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Rok 2022 objęty jest patronatem Marii Konopnickiej, dlatego czerwcowa Noc w Bibliotece również nawiązywała do utworu autorki „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Był to wyjątkowy czas, w którym dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panie: Magdalenę Haas z filii w Łubowie oraz Julię Woźniak z filii w Silnowie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN