Archiwum z » 17 maja, 2022«

12 maja 2022 roku z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek filię w Łubowie odwiedziły dzieci i panie z Małego Przedszkola w Łubowie. Dzieci przyszły na lekcję biblioteczną „Moja pierwsza wizyta w bibliotece”. Okazało się, że większość nigdy w bibliotece jeszcze nie była.

Pani bibliotekarka opowiedziała o obowiązkach i prawach czytelnika, o formalnościach związanych z zapisem czytelnika do biblioteki, pokazała dawniej używane karty czytelnika i karty książki, jak teraz się wypożycza i oddaje książki za pomocą czytnika kodów, omówiła zasady wypożyczania, co dzieje się z książką, gdy trafi do biblioteki po raz pierwszy, co się dzieje, gdy czytelnik zagubi książkę. Oprowadziła dzieci po bibliotece – pokazała układ książek na regałach, wskazała regał z książkami dla dzieci, starszych i dorosłych oraz stanowisko pracy bibliotekarza. Na koniec spotkania każde dziecko mogło sięgnąć po książkę z regału przeznaczonego dla przedszkolaków.

Miejmy nadzieję, że była to pierwsza i nie ostatnia wizyta w naszej placówce :)

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Silnowie 9 maja 2022 roku odbyły się zajęcia pt. „Śnieżne kule oraz szklane lampiony – z motywami ze znanych i lubianych bajek, baśni, filmów”. Na początku uczestnicy opowiedzieli o swoich ulubionych bohaterach z książek, a następnie wykonali piękne szklane lampiony i wspaniałe śnieżne kule.

11 maja odbyły się zajęcia z instruktorem z Centrum Rozwoju i Edukacji w Szczecinku w trakcie których dzieci wykonały wspaniałe zakładki do książek.

13 maja odbyły się zajęcia pt. „W świecie bańki mydlanej”. Dzieci dowiedziały się, skąd wzięły się bańki mydlane, jaki jest najlepszy przepis na bańki, dlaczego bańki są kolorowe oraz dlaczego pękają, a także jaki sprzęt przydaje się do puszczania baniek oraz jak samodzielnie zrobić taki sprzęt. Zwieńczeniem zajęć było puszczanie wielkich baniek mydlanych – każde dziecko miało przyjemność znaleźć się we wnętrzu bańki, gdyż zostało w niej zamknięte.

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo