Archiwum z » 16 maja, 2022«

12 maja 2022 roku w murach biblioteki odbył się „Książkowy Second Hand”, czyli Kiermasz Książek Przeczytanych. Mieszkańcy Bornego chętnie korzystali z okazji, by znaleźć dla siebie ciekawą lekturę oraz podzielić się swoimi zasobami z innymi. Cieszy nas fakt, że zarówno przygotowane przez naszą instytucję półki bookcrossingowe, jak i tego typu działania spotykają się z pozytywnym odbiorem ze strony czytelników. Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się wyjść ze zbiorami poza mury biblioteki i w ten sposób promować czytelnictwo w mieście.

Co więcej, od czwartku kafejka internetowa przeistoczyła się w mini-galerię sztuki, w której mieli Państwo okazję kupić prace artystek działających przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bornem Sulinowie. Piękne obrazy, drewniane anioły i inne cuda przyciągnęły wielu zainteresowanych tą ciekawą, lokalną sztuką. Czekamy na kolejne spotkania z Państwem w naszej bibliotece!

Wydarzenie „Książkowy Second Hand” zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Wystawy

Mimo lekkiego zmęczenia tematyką wojenną postanowiliśmy dać szansę „Córce generała” Magdaleny Witkiewicz. Jest to przepiękna powieść obyczajowa, opowieść o skomplikowanych ludzkich losach, jakie naznacza konflikt, którym jest II wojna światowa. Autorka znana ze wzruszających historii, tym razem również wyciśnie niejedną łzę z czytelniczego oka.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Silnowie w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu” odbył się konkurs online pt. „Znam tytuł książki na postawie której powstał film”. Zadaniem uczestników konkursu było odgadnięcie tytułu filmu oraz podanie autora i tytułu książki na podstawie której powstał film.

Wyniki prezentują się następująco:
1 miejsce – Oliwia Niedziałek
2 miejsce – pani Anna Niedziałek
3 miejsce – Jowita Grendus
Wyróżnienie – pani Katarzyna Grendus

13 maja 2022 roku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy! :)

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo