Archiwum z » 12 maja, 2022«

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pani Magdalena zaprosiła we wtorkowe popołudnie dzieci na podchody literackie. Zadaniem uczestników było odnalezienie na regałach pomiędzy książkami kopert z ukrytymi zagadkami z różnych dziedzin. Po rozwiązaniu każdej zagadki, uczestnicy otrzymywali kolejno literki odgadywanego hasła. Śmiechu i zabawy było co niemiara, a dzieci były szczęśliwe, że mogły pomyszkować między książkami. Na zakończenie poszukiwań udało się ułożyć rozwiązanie – hasło XIX Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

Czasami podczas naszego cotygodniowego „Kwadransika z książeczką” zastanawiamy się nad tym, cytując tytuł utworu tegorocznej patronki Marii Konopnickiej „Czy to bajka, czy nie bajka…”. Chociażby w poniedziałek, gdy podczas zajęć jedno z dzieci powiedziało nam, że widziało w okolicznym lesie krasnoludki. Czy Państwo też je spotkali?

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Nadszedł czas ogłoszenia wyników konkursu fotograficznego pt. „Twój ulubiony kraj w obiektywie – przebierz się w strój charakterystyczny dla danego kraju i pokaż ulubioną książkę na jego temat” przeprowadzonego w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu”:

Kategoria I – dzieci do 12 roku życia
Nagroda główna – Maja Haas
Wyróżnienie – Jowita Grendus

Kategoria II – młodzież od 12 do 18 roku życia
Wyróżnienie – Wiktoria Wojtczak

Kategoria III – dorośli 19+
Wyróżnienie – Karolina Piaskowiak

Z przykrością informujemy, że w kategoriach II i III otrzymaliśmy tylko po jednej pracy, w konsekwencji czego jury nie mogło wyłonić pierwszego miejsca, dlatego prace zostały wyróżnione.

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału!