Archiwum z » 5 maja, 2022«

Majówka to wyjątkowy czas nie tylko dla rodzin, ale również dla wszystkich fanów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W naszym leśnym miasteczku mieliśmy okazję rozpocząć sezon na grill w towarzystwie wspaniałych atrakcji, które dla uczestników Rodzinnego Pikniku Integracyjnego pn. „Kierunek Majówka” były bezpłatne.

Już o godzinie dziewiątej 1 maja, przed biblioteką spotkali się pierwsi uczestnicy – fani dwóch kółek – biorący udział w rozpoczynającym całe wydarzenie 16-kilometrowym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Pod przewodnictwem pana Marka Pasławskiego ze Stowarzyszenia „Kuźnia Talentów” z Krągów, zapaleni rowerzyści zaopatrzeni w wodę i okolicznościowe przypinki wyruszyli spod biblioteki i podążyli trasą prowadzącą przez ciekawe historycznie i przyrodniczo miejsca, takie jak: Cmentarz z Pepeszą, Poligon, Wrzosowiska, Stare Borne, by powrócić prosto na przygotowany poczęstunek.

więcej…

Kwiecień obfitował w mnóstwo pracy nad naszymi „Pocztówkami z Bornego”! Tym razem to młodzi zabrali głos. Uczniowie II klasy Borneńskiego Liceum z niezwykle bogatą w pomysły głową zabrali się za projektowanie własnych prac. Ich perspektywa i punkt widzenia bardzo przypadły nam do gustu. Oglądanie tak osobistych pocztówek to wspaniałe doświadczenie. A gazet coraz mniej…

Zrealizowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi.

Kategoria: Aktualności

27 kwietnia 2022 roku w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łubowie odbyło się spotkanie organizacyjne warsztatów muzycznych „Śpiewnik dla dzieci” Marii Konopnickiej. Spotkanie moderowała pani Magdalena Haas, na którym opowiedziała o realizacji projektu i przedstawiła dziewczynkom panią Dominikę Płaszczyńską, która to poprowadzi warsztaty muzyczne. Pani Dominika wybrała kilka piosenek ze śpiewnika dla dzieci, rozdała teksty i umówiła się na cotygodniowe spotkania w każdą środę. Na koniec realizacji warsztatów odbędzie się uroczysty koncert, na którym dziewczynki zaprezentują wybrany repertuar. Powodzenia!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN