Archiwum z » luty, 2022 «

Życie pisze różne scenariusze… Czasami rzeczywistość zaskakuje nas bardziej niż niejedna książka, albo nawet film grozy.

Tak też stało się kilka dni temu, kiedy to myślami byliśmy przy Tłustym Czwartku i ilości pączków, które planujemy tego dnia zjeść. Informacja o wojnie za naszą wschodnią granicą zaskoczyła i niezmiernie zasmuciła.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

W związku z sytuacją na Ukrainie, osoby, które przebywają na terenie Bornego Sulinowa informujemy, że posiadamy w naszych zbiorach książki oraz słowniki do nauki języka polskiego.

Zapraszamy do biblioteki również dzieci, które zachęcamy do udziału w zajęciach kulinarnych, plastycznych oraz z języka angielskiego. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, w jaki sposób moglibyśmy jeszcze pomóc naszym sąsiadom!

Kategoria: Aktualności

Kończąc miesiąc z Jarosławem Iwaszkiewiczem, chcemy przypomnieć jego korzenie, jesteśmy pewni, że pokochał ukraińskie krajobrazy na całe życie. Jak sam mówił:

„Czy trzeba dużo bogaty mówić o moim głębokim poddaniu Ukrainie, bowiem Ukraina – ojczyzna moja. Tutaj w małym miasteczku Kalnyku, gdzie na cukrowni pracował księgowym mój ojciec, zjawił się na świat boży i ja. Z Ukrainą związane moje dzieciństwo, młodzieńczość, lata nauczania w Kijowie. I teraz, mieszkając w Warszawie, ja często wracam myślami i zmysłami do ziemi, na jakiej się urodziłem. Rozważam o Ukrainie, o tym wielkim narodzie, o jej literaturze. Każdy przyjazd na Ukrainę – dla mnie wielka radość. A wędrówka Kijów-Żytomierz-Berbyczόw-Winnica-Gajsyn i do miasteczka Daszόw, gdzie pochowany mój ojciec – wzruszająca wycieczka do mojego dzieciństwa ta młodzieńczość”

„…na Ukrainie ja również dorastałem, jako pisarz ze wszystkimi swoimi wartościami i wadami”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie nie zwalnia tempa i przygotowuje dla Państwa kolejną atrakcję!

Tym razem będzie to koncert grupy Dawid Krzyk Band, a jako gość specjalny wystąpi finalistka programu „Mam Talent!” – Maya Thomas. Jeśli cenią Państwo przeboje Dawida Podsiadło czy Korteza oraz zespołów takich jak Myslovitz, Wilki, Happysad, Stare Dobre Małżeństwo, Dżem, jest to niesamowita okazja, by posłuchać znanych utworów i spędzić miło czas.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Kategoria: Aktualności

Kategoria: Aktualności

W piątek, 18 lutego 2022 roku mieszkańcy Bornego Sulinowa mieli okazję spędzić miły i romantyczny wieczór przy muzyce. Podczas koncertu walentynkowego „Romantyczne VALENTINE’S” wystąpili nasi lokalni artyści: Kapela Borneńska, Teatr Kameralny, a na deser – słodki duet w składzie Ewa Olkowska i Janusz Pawłowski!

Piosenki o miłości przeplatały się z wierszami Iwaszkiewicza oraz przysłowiami i żartami dotyczącymi tego najważniejszego dla nas wszystkich uczucia. Wraz z wykonawcami udaliśmy się we wspólną, trochę sentymentalną i muzyczną podróż, bo ludzie są sobie w stanie powiedzieć wszystko poprzez treści ukochanych utworów, które często wiążą się z ich wspomnieniami i lepiej niż jakakolwiek wiadomość – przekazują uczucia i emocje.

więcej…