Archiwum z » grudzień, 2021 «

Kategoria: Aktualności

Kategoria: Aktualności

Rok 2021 powoli dobiega końca… Podsumowując projekty, które mieliśmy okazję w nim realizować, zapraszamy Państwa serdecznie do naszej biblioteki w celu podziwiania efektów pracy dzieci i młodzieży, biorących w nich udział.

W ramach projektu „Do przyszłości koleją” wykonano makietę dawnej linii kolejowej 425 łączącej Borne Sulinowo z Łubowem. Dzieci i młodzież z Łubowa i Silnowa pod czujnym okiem koordynatorek projektu, pani Magdaleny Haas oraz Julii Woźniak zrealizowały zamierzone na ten rok działania. Wszyscy zaangażowani włożyli dużo pracy i serca w przygotowanie makiety, więc warto poświęcić trochę czasu na obejrzenie projektu :)

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” 2021.

21 grudnia 2021 roku w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Silnowie odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty decoupage, czyli magia ozdabiania bombek metodą serwetkową. W warsztatach udział wzięły dzieci z Silnowa i Śmiadowa (instruktor pani Magdalena Kurkin).

Kategoria: Aktualności, Silnowo

Świątecznie, kolorowo, a przede wszystkim pachnąco! Zagościła magia świąt. Tak w skrócie możemy opisać grudniowe zajęcia dla dzieci.

Pieczenie pierników, ozdabianie, własnoręcznie robione kartki bożonarodzeniowe i ozdoby choinkowe… To dla naszych milusińskich bułka z masłem i mnóstwo radości, a pracowały ciężko niczym elfy. Poznaliśmy swoje tradycje i zwyczaje wigilijne. I chociaż Mikołaja nie udało nam się spotkać, nie zabrakło drobnych upominków pod choinką.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia już w nowym roku, na który życzymy Wam wiele radości, zdrowia i wspaniałych pomysłów!

więcej…

Kategoria: Aktualności

Informacja o godzinach pracy w okresie świąteczno-noworocznym

Kategoria: Aktualności

W czwartek, 16 grudnia 2021 roku mieliśmy okazję gościć Państwa na wieczorze poetycko-muzycznym pt. „NORWID”. W specjalnie zaaranżowanej Sali Kameralnej przygotowaliśmy wydarzenie upamiętniające 200. rocznicę urodzin tego ostatniego z czwórki wielkich romantyków oraz prekursora poetyckiej nowoczesności.

więcej…