Archiwum z » listopad, 2021 «

30 listopada 2021 roku miało miejsce ciekawe wydarzenie artystyczne, a mianowicie wernisaż malarski pani Lidii Kubisztal. Mieszkańcy Bornego Sulinowa chętnie przybyli na to spotkanie, a twórczość artystki zrobiła na nich duże wrażenie. Warto wspomnieć, że pani Lidia wielokrotnie wystawiała swoje prace między innymi na Zamku Szczecińskim oraz w Niemczech i na Ukrainie. Uprawiane przez nią techniki to akwarela, grafika, batik i olej.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Wystawy

„Był ekscentryczny, a ta ekscentryczność brała się z przekonania, że wszystko jest całkiem inaczej niż ludzie sądzą, i że tylko on jeden, hrabia Lew Tołstoj, ma rację” – mówił o rosyjskim pisarzu krytyk literacki i filmowy, Jan Gondowicz. Kilka ciekawostek o nim może nam to potwierdzić, wiedzieliście, że…?

więcej…

Nasz projekt pn. „Uranowe uszy”, który mieliśmy przyjemność realizować w 2021 roku powoli dobiega końca. Piękne wspomnienia i wiedza na temat Stanisława Lema – tego wyjątkowego dla polskiej literatury pisarza hard science fiction oraz futurologa, pozostanie. Przed nami jeszcze tylko warsztaty z „Kodowania bez prądu”, które odbędą się wkrótce w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łubowie.

Póki co, zejdźmy na ziemię… W listopadzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Przygoda z twórczością Stanisława Lema”. Wygrała Aleksandra Lew, uczennica Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie, którą zaprosiliśmy do biblioteki w celu wręczenia dyplomu oraz nagrody. Gratulujemy Oli i życzymy dalszej fascynacji kosmosem i twórczością Stanisława Lema!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

25 listopada 2021 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Silnowie zostały zorganizowane zajęcia związane z tym znanym i lubianym przez wszystkich milusińskich bohaterem niezliczonej ilości bajek.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Silnowo

25 listopada 2021 roku pani Magdalena Haas, bibliotekarz filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łubowie i pani Małgorzata Struzik, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Łubowie, przygotowały dla uczniów klas 0-3 spotkanie z okazji Dnia Kolejarza i Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci na spotkanie przyniosły ze sobą różne pluszowe misie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo

Jan Brzechwa „Niedźwiedź”

„Proszę państwa, oto miś.
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie państwu łapę poda.
Nie chce podać? A to szkoda.”

Przypominamy Państwu ten wiersz z okazji dzisiejszego święta. 25 listopada to w kalendarzu Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Święto zostało ustanowione w 2002 roku w 100. rocznicę powstania zabawki pluszowego misia, nazwanego na cześć 26. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora (Teddy’ego) Roosevelta (ang. Teddy Bear). Zapraszamy do biblioteki naszych najmłodszych czytelników po książeczki o „misiowej” tematyce.

Kategoria: Aktualności