Archiwum z » 9 października, 2021«

W dniach 23-25 lipca, 20-22 i 27-29 sierpnia 2021 roku odbyły się trzy wycieczki organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wyjazdy odbyły się w bezpiecznych warunkach z zachowaniem reżimów sanitarnych wymaganych prze GIS. Sprawdzaliśmy, czy cel naszej podróży również wdrożył odpowiednie procedury i zabezpieczenia. Upewniwszy się, że wszystko zostało dopięte – spokojni ruszyliśmy w drogę. Tym razem potrójnie odwiedziliśmy Energylandię w Zatorze, największy park rozrywki w Polsce. Osobą, która zajęła się przygotowaniem i sprawnym przebiegiem wydarzeń był pan Daniel Graszka.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Wycieczki

W nawiązaniu do 9 października, który w kalendarzu jest Międzynarodowym Dniem Pisania Listów, pragniemy zwrócić Państwa uwagę na tę formę komunikacji.

Zapewne każdy z nas ma w swojej szufladzie list od wyjątkowej osoby, który przechowuje, jako wartościową pamiątkę. Ta romantyczna i dostojna forma porozumiewania się przegrywa niestety w dzisiejszych czasach z smsami i e-mailami. Listy kojarzą się z niepewnością i oczekiwaniem… Możemy je przechować i wrócić do nich po latach, co w dobie cyfryzacji i chwilowości, jest piękne!

W związku z tym wyjątkowym dniem zachęcamy do napisania i wysłania listu oraz zapraszamy do naszej biblioteki po wzruszającą książkę „Listy do utraconej” Brigid Kemmerer. Polecamy na długie, jesienne wieczory <3

Kategoria: Aktualności