Archiwum z » 15 sierpnia, 2021«

No i stało się! Nasze kosmiczne wakacje oficjalnie dobiegły końca. Całe szczęście mamy mnóstwo fantastycznych wspomnień, które będziemy intensywnie pielęgnować aż do przyszłego lata. A jak Wasze wrażenia? Jesteście zadowoleni z tegorocznych wakacji?

Ostatnie 5 dni zajęć były głównie poświęcone tematyce wędkarstwa. Pasjonaci z Polskiego Związku Wędkarskiego (koło nr. 92 w Bornem Sulinowie) od poniedziałku pomagali nam zgłębiać tajniki wędkarstwa zarówno w teorii, jak i praktyce. Urozmaiceniem wędkarskich przygód był konkurs plastyczny na najprawdziwszą, kolorową rybkę, którą można znaleźć w pobliskich jeziorach.

Ponadto, jak to u nas bywa, cały tydzień był pełen edukacyjnych warsztatów i atrakcji. Panie Joanna Mejer i Dominika Kwinta z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie zagościły z bardzo ważnym tematem, jakim jest zły dotyk.

Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku wraz z kochaną panią Izabelą Jadwiżyc z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku wybrali zwycięzców konkursu „Bezpieczeństwo w kosmosie”, rozdali laureatom atrakcyjne nagrody, a potem zaprosili na przejażdżkę prawdziwym policyjnym wozem!

Kolejnego, pięknego poranka wyruszyliśmy w drogę do Izby Muzealnej, gdzie pan Dariusz Czerniawski czekał z piękną i ciekawą lekcją historii naszego miasta. Ochotnicza Straż Pożarna z Bornego Sulinowa oprócz tego, że zaznajomiła wszystkich ze sprzętem i wozem strażackim, zapewniła mnóstwo rozrywki dzięki licznym grom i konkurencjom. Próbowaliście kiedyś przebić balony z wodą hełmem strażackim? Jadąc na rowerze? Takie atrakcje tylko z naszymi kochanymi mężczyznami z OSP!

Żeby tego było mało, w ciągu tygodnia najedliśmy się dużo, dużo lodów, wyruszyliśmy do kina i beztrosko zmierzaliśmy do piątku, w którym czekała moc wrażeń i atrakcji. Ostatni dzień wakacji rozpoczęliśmy Kosmicznymi Zawodami Wędkarskimi. Dzieci wraz z rodzicami przez ponad 2 godziny dzielnie łowili rybki, a piękna pogoda dopisywała. Zwyciężczynią została Klementyna Marwicz. Kto twierdzi, że dziewczyny nie mogą być super wędkarkami?

Kategoria: Aktualności