Archiwum z » 9 sierpnia, 2021«

W ramach wdrożenia działania animacyjnego, służącego włączaniu społeczności lokalnych w proces rewitalizacji oraz realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego wraz z wydarzeniem animacyjnym w oparciu o fiszkę przedsięwzięcia inwestycyjnego dla miejscowości Borne Sulinowo o tytule „Salon poezji, muzyki i teatru jako centrum integracji międzypokoleniowej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie”, Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zgodnie z udzielonym zamówieniem nr 1/ZP/US/REWI/2021 przystąpiła do prac remontowych jednego z pomieszczeń biblioteki.

Realizując projekt chcemy wykorzystać pasję i miłość ludzi skupionych wokół biblioteki, a także innych mieszkańców miasta do szeroko rozumianej sztuki, by stworzyć miejsce spotkań, zabawy, azyl dla nieprzystosowanych oraz warunki do komunikacji między ludźmi, miejsce upowszechniania norm etycznych i wzorów zachowania – a to wszystko w granicach działalności społecznej.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Minione dni pełne były muzyki i logiki – jak widać idą one ze sobą w parze. Pan Wojciech Więckowski – instruktor naszej Kosmicznej Rakiety zabrał dzieci w podróż do krainy instrumentów, tańca i body percussion. Muzykoterapia rozładowywała ich energię, dzięki czemu łatwiej i szybciej przyswajali wiedzę na zajęciach pana Damiana Dorockiego – instruktora Klubu Planszówkowego!

Podczas jego zajęć dzieciaki poznały atrakcyjne gry planszowe, jak i również strategiczne. Chłopakom szczególnie przypadła do gustu kosmiczna gra „Star Realms”. Nie oznacza to jednak, że nie kochamy wszyscy tradycyjnego chińczyka. Ponadto odbyła się wycieczka na Borneński Bulodrom, gdzie pod okiem profesjonalistów uczestnicy zajęć wakacyjnych rozegrali bardzo poważny i najprawdziwszy mecz w bule, a później odpoczęli przy ognisku.

Pan Janusz Rautszko z Nadleśnictwa w Bornem Sulinowie odwiedził nas z bardzo ciekawym programem przyrodniczym i wszystkim podarował w prezencie książkę pt. „Gołębie serce”. Dzięki pani Joannie Mikrut-Chwiałkowskiej wiemy, jak prawidłowo segregować śmieci, a pan Paweł Szymański zrobił nam szybki kurs iluzjonistyczny!

Wiecie, że znaleźliśmy nawet czas na warsztaty kulinarne? Tak aktywne tygodnie tylko w naszej bibliotece! Ostrzegamy Was, że oglądając zdjęcia narażacie się na natychmiastowy wzrost apetytu :)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN