Archiwum z » 2 sierpnia, 2021«

Przed Wami kolejna Poniedziałkowa Polecajka z Marzenką w roli głównej i książką Lucy Keating „Miłość ze snu”.

Alice od zawsze prowadziła podwójne życie. To prawdziwe, w którym mieszka sama z ojcem, i to drugie… we śnie! Wszystkie jej przespane noce wypełniają niezwykłe przygody i podróże, a zwłaszcza spotkania z chłopakiem o imieniu Max. Z czasem oboje szaleńczo się w sobie zakochują i Alice myśli tylko o tym, aby zasnąć i znów spędzić czas z Maksem. Pewnego dnia w szkole widzi… jego! Czy to naprawdę chłopak z jej snu? A jeśli tak, dlaczego traktuje ją tak obojętnie?

Kategoria: Aktualności

Wakacyjny, kosmiczny lipiec zakończyliśmy w naszej bibliotece akcentem muzycznym! Czyli… lepiej być nie mogło.

Piątkowy finał nie pozostawił złudzeń, że dzieciaki przetrenowały przez ostatnie 5 dni wszystko – taniec, śpiew, poczucie rytmu, a nawet nauczyły grać się na instrumentach! Pani Anna Poghosyan – instruktor zajęć tanecznych wie o kosmosie wszystko! Dzięki temu pokazała uczestnikom, jak chodzi się na księżycu, jak tańczą kosmici i jak ruszają się roboty.

W ramach trwającego projektu „Uranowe uszy” upamiętniającego Stanisława Lema, pani Marta Kątny przeprowadziła warsztaty literacko-muzyczne, których efektem było rytmizowanie tekstu „Bajek Robotów” za pomocą BUM BUM RUREK. To właśnie ten instrument, jak i podstawy body percussion, kształcenie słuchu, ćwiczenia rytmiczne i emisja głosu dały nam możliwość zorganizowania finałowego występu z kosmicznym repertuarem.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN