Archiwum z » sierpień, 2021 «

W piątek 27 sierpnia 2021 roku został zorganizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie, pierwszy turniej w grę karcianą Star Realms. W rozgrywkach wzięło udział czworo uczestników – Marysia, Bartek, Jonatan i Czarek. Formuła turnieju zakładała, że każdy zagra z każdym w systemie BO3 (ang. Best of Three), a więc do dwóch wygranych pojedynków. Wyniki poszczególnych meczów wyglądają następująco: Marysia vs Bartek 2:1; Czarek vs Jonatan 2:1; Marysia vs Czarek 2:0; Bartek vs Jonatan 2:0; Jonatan vs Marysia 2:1; Bartek vs Czarek 2:1.

Suma zdobytych punktów zapewniła zajęcie pierwszego miejsca ex aequo Marysi oraz Bartkowi (po 5 punktów). Niestety dogrywka o wyłonienie jednego zwycięzcy nie była możliwa, bowiem pojedynki były tak zacięte, że turniej nieco się przedłużył. Jonatan oraz Czarek zdobyli po 3 punkty. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wzięcia udziału w turnieju, zaś Marysi i Bartkowi należą się brawa za osiągnięcie znakomitych wyników!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Przed Wami kolejna Poniedziałkowa Polecajka z Magdą z Filii Łubowo w roli głównej i komiksami „Tytus, Romek i A’Tomek” oraz „Kajko i Kokosz”.

Tytus, Romek i Atomek to postacie, które są głównymi bohaterami komiksu wydawanego początkowo na łamach “Świata Młodych” od roku 1957, aż po dzień dzisiejszy. To jedni z najbardziej lubianych bohaterów, którzy podbili serca wielu dzieci. Seria “Tytus, Romek i Atomek” zawiera książki, jakie opublikował Henryk Jerzy Chmielewski aka Papcio Chmiel, który zachęca nas do poznania bliżej niesamowitego, pełnego przygód świata trójki przyjaciół!

Klasyka polskiego komiksu w mistrzowskim cyklu Janusza Christy. Seria o najsłynniejszych średniowiecznych słowiańskich wojach – dzielnym Kajku i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed zbójcerzami. W sprzedaży znajdują się wszystkie tomy serii, 6 albumów z kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu, zawierających wcześniejsze prace autora, gra planszowa Kajko i Kokosz – Przygody wojów oraz dwa tomy serii, będącej kontynuacją cyklu pt.: Kajko i Kokosz – Nowe Przygody.

Kategoria: Aktualności, Łubowo

Charles Bukowski zmarł 9 marca 1994 roku na skutek białaczki, niedługo po ukończeniu powieści „Szmira”. Miał 73 lata. Został pochowany na cmentarzu w Los Angeles, pod prostym nagrobkiem. Kamień upamiętnia imię poety, recytuje jego daty urodzin i śmierci oraz dodaje symbol boksera sugerując, że jego życie było walką. Co jednak najważniejsze, na kamieniu widnieje bardzo zwięzłe epitafium: „Nie próbuj”.

więcej…

Otwarcie wystawy już za nami! 27 sierpnia 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie realizując zadanie pn. „Uranowe uszy” w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pt. „Partnerstwo dla książki” miała przyjemność zaprezentować Państwu wystawę inspirowaną twórczością Stanisława Lema. Wernisaż fotografii pt. „Futurama” został przygotowany przez pracowników biblioteki – naszych młodych artystów: Martę Kątny (pomysł i aranżacja) oraz Daniela Graszkę (fotografia i post-processing). W czasie wydarzenia każdy z uczestników otrzymał unikatowe torby bawełniane, przygotowane specjalne na tę okazję.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Wystawy

Tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzie się już 4 września o godzinie 10.00 (Sala Kameralna na I piętrze). Wybór Pary Prezydenckiej padł na „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Borne Sulinowo do wzięcia udziału w tak ważnym wydarzeniu!

Kategoria: Aktualności

Kategoria: Aktualności

Najdrożsi miłośnicy kosmicznych planszówek – zapraszamy Was do udziału w Turnieju „Kosmiczne Potyczki”. Na tapet bierzemy grę karcianą STAR REALMS. Kto będzie lepszy? Kto wygra? Dzwońcie i zapisujcie się, a może to właśnie do Was trafi nagroda!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN