Archiwum z » 12 lipca, 2021«

A w ten piękny poniedziałek, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Szympansa dorzucamy jeszcze jedną, bonusową polecajkę!

„Jane Goodall. Pani od szympansów” – Danuta Hanna Tymowska. Opowieść o niezwykłej kobiecie, jej pasji, odwadze i sile więzi ze światem zwierząt.

Młoda Brytyjka Jane zabiera lornetkę, kilka talerzy, namiot i ucieka do dżungli w głąb Afryki. Bez naukowego przygotowania zamierza badać szympansy. Prawie nikt w nią nie wierzy… Dzisiaj jej badania to najbardziej szczegółowe studium gatunku, jakie kiedykolwiek przeprowadzono na świecie. Na jego podstawie należało ponownie zdefiniować pojęcia „człowiek” i „narzędzie”.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Kolejny poniedziałek, a więc kolejna PONIEDZIAŁKOWA POLECAJKA. Inspirujcie się naszymi propozycjami i odwiedzajcie nas często – czekamy na Was!

Dzisiaj Julia z Filii Silnowo prezentuje książkę „Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy” autorstwa Jamesa Bowena. Być może mieliście okazję obejrzeć film o takim tytule, ponieważ książka doczekała się ekranizacji, natomiast my jesteśmy STEREOTYPOWO TRADYCYJNI i zachęcamy do sięgnięcia po lekturę zanim włączycie film.

Kategoria: Aktualności, Silnowo

Wakacyjna kosmiczna rakieta wystartowała! W pierwszym tygodniu wakacji w naszej bibliotece dział się prawdziwy kosmos! Wszystko za sprawą Pana Kamila Karmelity i TEATRU NIE Z TEJ ZIEMI! Już od 9.00 rano w poniedziałek nasi mali uczestnicy zajęć wakacyjnych ćwiczyli ruch sceniczny i zapamiętywali teksty swoich roli. Wszystko po to, by w finałowy piątek zachwycić swoich rodziców cudownym, kosmicznym przedstawieniem. Młodzi adepci sceny poczuli się jak prawdziwi aktorzy, a my jak to my – płakaliśmy ze wzruszenia.

więcej…

Kategoria: Aktualności