Archiwum z » lipiec, 2021 «

W dzisiejszej Poniedziałkowej Polecajce coś dla troszkę młodszych.

Kto z Was chciałby poznać Piaskoludka, który spełnia życzenia? Czytając trylogię „Pięcioro dzieci i „coś””, „Feniks i dywan” oraz „Historia amuletu” autorstwa Edith Nesbit codziennie możecie spełnić jedno! Mamy nadzieję, że Madzia z Filii Łubowo zaintryguje Was na tyle, żeby przeżyć tę przygodę :)

Kategoria: Aktualności, Łubowo

Kolejny tydzień wakacji za nami! Przez ostatnie 5 dni pod okiem pana Piotra Gałki dzieci dzielnie pracowały nad kondycją podczas zajęć sportowych. Oprócz klasycznych, uwielbianych przez wszystkich gier zespołowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka, wszyscy obecni mieli możliwość sprawdzić swoją szybkość i zwinność na torze przeszkód.

Ponadto naszymi drugimi kluczowymi zajęciami w tym tygodniu była sensoplastyka, czyli krótko mówiąc – plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Pani Kamila Straszkiewicz zapewniła wszystkim świetną i rozwijającą zabawę przy tworzeniu licznych ryżolin, slimów i innych jadalnych glutków. Jednogłośnie stwierdzamy, że punktem kulminacyjnym tygodnia była bitwa na mąkę i ziemniaczane gniotki.

W ciągu tygodnia dzieci odbyły również kilka edukacyjnych i potrzebnych spotkań. Dziękujemy za rozwijające wykłady, zabawy i zajęcia pani Izabeli Jadwiżyc z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinku, pani Ewie Żaglewskiej z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku oraz paniom Angelice Ślebiodzie i Katarzynie Zygmunt z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie. Jesteśmy mądrzejsi i bezpieczniejsi :)

Kategoria: Aktualności

Wiemy, że nasze miasteczko słynie z utalentowanych artystycznie i literacko ludzi, dlatego wszystkich pisarzy, tych początkujących i bardziej zaawansowanych zapraszamy do udziału w XXXIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Władysława Broniewskiego O LIŚĆ DĘBU!

Zestawy wierszy prosimy nadsyłać do 24 września na adres: Książnica Płocka, ul. Kościuszki 6, 09-402 Płock.

Regulamin i więcej szczegółów (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Kategoria: Aktualności

Historie i perypetie miłosne Jana Brzechwy nasuwają nam jedno, ale naprawdę ważne pytanie: czy gdyby Jan Brzechwa nie był Janem Brzechwą, to byłby 16-letnią zakochaną nastolatką? Posłuchajcie jego historii o miłości aż DO UTRATY ZMYSŁÓW!

więcej…

Ta treść jest chroniona hasłem. Aby ją zobaczyć, podaj hasło poniżej:

Kategoria: Aktualności

No dobra, może się pospieszyliśmy i Międzynarodowy Dzień Szachów jest dopiero jutro, ale czemu nie wejść w nowy tydzień w szachowym nastroju? Łapcie nową Poniedziałkową Polecajkę.

Przedstawiamy „Gambit Królowej” Waltera Tevisa. Znacie? Pewnie, że znacie. Podobno po obejrzeniu serialu na Netflixie zainteresowanie grą w szachy skoczyło o 100%. Czy tak samo zadziała na Was książka?

Kategoria: Aktualności

Drugi tydzień kosmicznych zajęć wakacyjnych za nami! Tym razem w kosmiczną podróż nasze dzieciaki zabrały Panie Katarzyna Kowalczyk – instruktor zajęć plastycznych, Magdalena Przekwas – instruktor zajęć języka angielskiego oraz Katarzyna Andrzejewska – instruktor zajęć akrobatycznych.

więcej…

Kategoria: Aktualności