Archiwum z » 11 stycznia, 2021«

Promując twórczość Agathy Christie polecamy dzisiaj lektury, które mogą Państwa szczególnie zainteresować! Są one dostępne w naszych bibliotekach i liczymy na to, że dacie się namówić na ich przeczytanie.

 

MORDERSTWO W ORIENT EXPRESSIE

“Morderstwo w Orient Expressie” to jedna z najbardziej kultowych powieści Agathy Christie. Po raz kolejny znakomity detektyw Hercules Poirot wraca do gry. Tym razem będzie musiał rozwiązać sprawę gdzieś pomiędzy Azją, a Europą w samym środku Orient Expressu.

W pociągu, którym podróżuje detektyw narzuca mu się amerykański miliarder, otrzymujący od jakiegoś czasu podejrzaną korespondencję z pogróżkami, a ten kto ją wysyła raczej nie ma w stosunku do niego pokojowych zamiarów. Mimo to detektyw nie podejmuje się rozwiązania tej sprawy. Kiedy jednak pociąg zatrzymuje się na Bałkanach w zaspach śnieżnych, w jednym z wagonów zostaje znaleziony trup mało sympatycznego jegomościa, ale wszyscy którzy z nim podróżowali okazują się mieć niezbite alibi. Herculesa Poirota czeka arcytrudna zagadka, ponieważ wśród pasażerów jest morderca, który nie miał możliwości zbiec z Orient Expressu.

więcej…