Archiwum z » październik, 2020 «

Wszystko miało wyglądać zupełnie inaczej – chcieliśmy spotkać się z Państwem osobiście, ale jak wiecie, życie rewiduje poglądy i dostosowując się do obecnych warunków epidemiologicznych w kraju, zdecydowaliśmy się ponownie zaproponować ucztę poetycko-muzyczną w formie online.

więcej…

„Jeśli nie możecie przyjść do opery, to opera przyjdzie do Was!” – pod takim właśnie hasłem odbyło się spotkanie uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Łubowie z pracownikami szczecińskiej Opery na Zamku.

Czym zajmuje się inspicjent? Co to jest uwertura? Kto projektuje kostiumy? A nawet: ile waży kurtyna? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było usłyszeć na edukacyjnych warsztatach operowych w Szkole Podstawowej w Łubowie, która przyjęła nasze zaproszenie do udziału w projekcie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

Kategoria: Aktualności

W związku z uczestnictwem w 9. edycji Narodowego Czytania, Prezydent RP skierował do wszystkich podmiotów biorących udział w akcji szerzenia uniwersalnych i patriotycznych wartości – w tym do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – serdeczne podziękowania. Do listu został dołączony okolicznościowy egzemplarz „Balladyny” z autografem Prezydenta, które znajdziecie Państwo w naszej bibliotece.

Kategoria: Aktualności

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że czytelnikiem miesiąca września zostali:
 
 
 
 
Borne Sulinowo
– w kategorii dorośli 19+ – pani Wanda Bednarska,
– w kategorii młodzież 13-18 lat – nie przyznano tytułu,
– w kategorii dzieci do 12 lat – Wiktoria Walot.

więcej…