Archiwum z » Wrzesień, 2020 «

W niedzielę 27 września w Łubowie rolnicy dziękowali za tegoroczne zbiory. Najpierw odbyła się Msza Święta, na której zostały poświęcone chleby i wieniec dożynkowy, a później poczęstunek – na placu przed świetlicą. W przygotowaniach do tego święta wzięło udział wielu wspaniałych ludzi i różne organizacje działające na terenie Łubowa.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, a 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łubowie postanowiła uczcić te dni wspólnie z przedszkolakami z Małego Przedszkola. W poniedziałek pani Magda wybrała się do najmłodszych, by przeczytać dzieciom bajki. W grupie maluszków przeczytano opowieść dla Kuby „O tym, dlaczego warto chodzić do przedszkola” z książki „Pora do przedszkola” Anny Sójki.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

Kochani, przed Wami nowy odcinek serii pt. „Mam na imię… Jestem Polakiem/Polką”. W każdym odcinku mieszkańcy Bornego Sulinowa przybliżą Wam swoje rodzinne strony, opowiedzą o kultywowanych tradycjach, przyzwyczajeniach przywiezionych do naszego miasteczka oraz ludziach pochodzących z ich rodzinnych terenów. Borne Sulinowo to miasto, w którym rdzennymi mieszkańcami jesteśmy my – ludzie przyjezdni, rozsiani niegdyś po całej Polsce. Mamy nadzieję, że seria tych filmów pozwoli na jeszcze lepsze poznanie i integrację mieszkańców tego leśnego miasteczka.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Szósty reportaż należy do pani Reginy Korniowskiej! Jej barwna historia dowodzi, że życie może się zmienić w każdej chwili oraz, że prawdziwa miłość nie zna wieku… ale o tym dowiecie się na listopadowej premierze. My nie możemy się doczekać!

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM w Szczecinku.

Kategoria: Aktualności

Mimo wszystkich niesprzyjających okoliczności, mimo obostrzeń związanych z panującą w kraju pandemią, Miejska Biblioteka Publiczna wciąż tętni życiem! Dzięki uprzejmości naszych kochanych prezesek ze Stowarzyszenia „Stacja Kultura”: pani Ginie Malinowski i pani Lucy von Schickedantz, mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć dwie niesamowite, młode, ale już dobrze znane w świecie artystycznym panie: Annę Kluza i Annę Waluś, które brały udział w tworzeniu nominowanej do Oscara animacji filmowej „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana.

więcej…

23 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie było naprawdę smacznie! Wszystko za sprawą pani Grażyny Zaremby-Szuba, kucharki i restauratorki, która z wielką pasją opowiedziała obecnym o tradycyjnej kuchni pomorskiej, jej historii i tajnikach. Gwoździem programu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy tradycyjny polski wypiek!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu nowe propozycje zajęć odbywających się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie. Tego nie można przegapić!

więcej…