Archiwum z » sierpień, 2020 «

31 sierpnia wszyscy miłośnicy folkloru i sztuki ludowej mieli okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu – podsumowaniu warsztatów białego śpiewu. Czym ten biały śpiew właściwie jest? To technika wokalna typowa dla muzyki ludowej. Instruktor zajęć, pani Alina Karolewicz z ogromną pasją przekazała uczestnikom warsztatów zarówno teorię, jak i praktykę.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z poezją pani Marii Teresy Woronicz.

Pani Maria była niedawno naszym gościem na jednym ze spotkań autorskich, gdzie opowiadała o sobie i swojej twórczości. Była jedną z czołowych propagatorek i orędowniczek Klubu Literackiego „Pod piórem” i przez 20 lat związana z Bornem Sulinowem. Organizowała liczne wieczorki poetyckie, gdzie spragnieni spokoju mieszkańcy mogli przez chwilę przystanąć w biegu życia i znaleźć czas na ciszę, zadumę i refleksję.

więcej…

Kochani, przed Wami nowy odcinek serii pt. „Mam na imię… Jestem Polakiem/Polką”. W każdym odcinku mieszkańcy Bornego Sulinowa przybliżą Wam swoje rodzinne strony, opowiedzą o kultywowanych tradycjach, przyzwyczajeniach przywiezionych do naszego miasteczka oraz ludziach pochodzących z ich rodzinnych terenów. Borne Sulinowo to miasto, w którym rdzennymi mieszkańcami jesteśmy my – ludzie przyjezdni, rozsiani niegdyś po całej Polsce. Mamy nadzieję, że seria tych filmów pozwoli na jeszcze lepsze poznanie i integrację mieszkańców tego leśnego miasteczka.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Trzecia bohaterka – trzeci reportaż w ramach „Interview z historią w tle”! Poznajcie Samantę Burkowską „Rudą”. A może już Ją znacie? Chcecie wiedzieć, za co tak bardzo kocha Borne Sulinowo? Przyjdźcie na premierę reportaży już w listopadzie!

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM w Szczecinku.

Kategoria: Aktualności

W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Silnowie przez całe wakacje odbywały się zajęcia dla dzieci. Były to warsztaty kulinarne, w trakcie których robiliśmy sałatkę owocową oraz pizzę. Zajęcia kreatywne, manualne i plastyczne, podczas których dzieci malowały różnymi technikami i na różnych powierzchniach (malowały sznurkiem, pianą, farbami plakatowymi i akrylowymi, kredą, na szkle, płytach CD, folii, plastrach drewna czy chodniku), tworzyły zabawki z płyt CD, powstały gniotki, domki z drewna i ozdób, akwaria ze słoika i niepowtarzalne wazoniki, lubiane przez najmłodszych glutki, a także piękne obrazy metodą iris folding.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Silnowo

Takiej wystawy jeszcze nie było! Serdecznie zapraszamy na wernisaż otwierający wystawę fotografii Daniela Graszki i Marty Kątny pt. „Folk’n’roll”. Przygotowane zdjęcia oprócz przedstawienia piękna, detali i kolorów polskich tradycyjnych strojów ludowych, przeniosą również w podróż w czasie do najjaśniejszych miejsc Bornego Sulinowa oraz do najciemniejszych zakątków duszy.

Wystawa została podzielona na siedem osobliwych emocji – energię, miłość, lekkość, niepewność, rozkojarzenie, wdzięczność i zainspirowanie. Nie możecie tego przegapić!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Wystawy