Archiwum z » Lipiec, 2019 «

Podczas Międzypokoleniowej Biesiady Integracyjnej w Bornem Sulinowie pierwsze efekty swojej wokalnej pracy zaprezentowała grupa warsztatowa z projektu Mistrz tradycji realizowanego dzięki inicjatywie Fundacji „BEZ RETUSZU” oraz partnerowi – Miejskiej Bibliotece Publicznej ze środków MKiDN.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

„Taneczne wakacje” czyli trzeci tydzień naszych letnich bibliotecznych zajęć cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Instruktor – pani Anna Poghosyan zapewniła dzieciom dużo świetnej zabawy i sposób na wyładowanie energii.

więcej…

Kategoria: Aktualności

To już trzecia edycja wspólnego biesiadowania w Bornem Sulinowie. Dzięki środkom pozyskanym przez Fundację „BEZ RETUSZU” i zaangażowaniu partnera – Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Pensjonatu Ani, udało się przeprowadzić wielogodzinne wydarzenie angażujące ponad 400 osób.

więcej…

Kategoria: Aktualności

Nauka języka angielskiego oraz zajęcia kreatywne były głównym tematem drugiego wakacyjnego tygodnia w bibliotece. Panie Magdalena Przekwas oraz Katarzyna Kowalczyk zadbały o to, aby było kreatywnie, wesoło i pracowicie. Dzieci na różne sposoby mały okazję potrenować język angielski – przez wypełnianie kart pracy, teleturnieje, a także śpiew i taniec.

więcej…

Kategoria: Aktualności

W piątek 19 lipca razem z dziećmi uczęszczającymi na wakacyjne zajęcia biblioteczne zorganizowaliśmy czytelniczy happening! Przebrani w piękne, teatralne stroje, tanecznym krokiem wybraliśmy się do centrum miasta po to, aby zaprosić przechodniów do wspólnego czytania.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN
18
Lip

Miejscowość turystyczna położona w Drawskim Parku Krajobrazowym, nad malowniczym jeziorem Komorze. Dobrze rozbudowana baza turystyczna, dwie stadniny koni, wypożyczalnia sprzętu wodnego. Komorze charakteryzuje się terenami równinnymi, z falą morenową po lewej stronie osady. Na terenie wioski znajduje się wiele atrakcji turystycznych np. boisko do siatkówki, wypożyczalnia kajaków, jazdy konne. Późną jesienią organizowany jest ,,Hubertus” – rajd konny. Tutejsze lasy są obfite w grzyby i owoce runa leśnego.

– Jezioro – dlaczego jezioro Komorze to wymarzone miejsce na urlop? Piękne krajobrazy, spokój, możliwość oddawania się swoim pasjom lub słodkiego lenistwa to tylko niektóre pomysły na spędzenie wolnego czasu, jakie daje nam najpiękniejsze jezioro w tej okolicy!

Bajecznie piękne jezioro Komorze leży w gminie Borne Sulinowo, sąsiadując z miejscowością Rakowo. Jego powierzchnia to 4,167 km2. W najgłębszym miejscu osiąga 36 metrów. Jest to jedno z wielu jezior typu polodowcowego o formie rynnowej znajdujących się na Pojezierzu Drawskim. Zachwyca swoją budową przybywających tu turystów.

Jest ono wyjątkowe ze względu na wspaniale rozwiniętą linię brzegową, wzdłuż której można zaobserwować liczne jary i wąwozy. Okalane cyplami i półwyspami jezioro stanowi prawdziwą ucztę dla oka. Warto dodać, że w niektórych miejscach brzeg sięga aż 65 metrów wysokości w stosunku do lustra jeziora. Dopełnieniem są 4 wyspy gwarantujące niezapomniane widoki. Nie brakuje tu również bujnej roślinności, którą w większości stanowią lasy sosnowe.

Ciekawostką jest fakt, że wychodząca z jeziora Komorze rzeka Piława łączy je stumetrowym kanałem z jeziorem Rakowo. Na tym odcinku podłoże jest wyjątkowo płytkie i kamieniste, co urozmaica spływy kajakowe, dodając im trudności.

Poza kajakarstwem, można tu też uprawiać szereg innych sportów. Możliwość wynajęcia łódki lub rowerów wodnych znacznie uatrakcyjnia wczasy nad jeziorem. Chcąc się nieco osuszyć, lecz nadal pozostać aktywnym, możemy wybrać się na spacer po pobliskich lasach. Niesamowita cisza i brak zanieczyszczeń pozwoli nam na pełnowartościowy relaks. Brzegi jeziora można przemierzać nie tylko pieszo, ale i rowerem.

Jezioro Komorze to także raj dla wędkarzy. Mamy możliwość łowienia praktycznie wszystkich gatunków ryb typowych dla wód jeziornych. Nie brakuje szczupaków, węgorzy, leszczy. Ze względu na niesamowitą czystość wody, mają one wspaniałe warunki do rozwoju, co skutkuje ich znacznymi rozmiarami rzadko spotykanymi w innych akwenach. Dla miłośników wędkarstwa przygotowano kilka pomostów.

Boiska do gry w piłkę siatkową i nożną są uwielbiane przez młodzież. Zadbana plaża gminna rozciągająca się przy jeziorze Komorze to świetny pomysł na bierny odpoczynek i rozpieszczenie ciała promieniami słońca. Wielość opcji odpoczynku i przepiękne krajobrazy sprawiają, że każdy powinien, choć raz odwiedzić jezioro Komorze. A kiedy już się tu pojawi, będzie chciał wracać w nieskończoność.

– Pensjonat „Kowalski” – położony jest w Drawskim Parku Krajobrazowym, we wsi Komorze, wśród lasów nad krystalicznie czystym jeziorem Komorze. Bierze tu początek trasa spływu kajakowego rzeką Piławą. Gościom właściciele oferują noclegi w obszernych pokojach dwu oraz trzy osobowych. Całodzienne wyżywienie w salonie z jadalnią. Na miejscu znajdują się plac zabaw i gier, parking strzeżony i garaże, miejsce na ognisko i do grillowania, rowery turystyczne, kajaki, bryczka. Organizowane są spływy kajakowe, wędrowanie z przewodnikiem, wycieczki piesze i rowerowe. Możliwa jazda konna – pensjonat posiada własną stadninę koni. Dla firm organizowane są szkolenia, konferencje, imprezy integracyjne. Ponadto: spotkania okolicznościowe, zabawy sylwestrowe itp.

– Stadnina koni – większość koni, których jest razem 24, to konie rasy wielkopolskiej. To bardzo wytrzymała, polska rasa o wysokości w kłębie 160-170 cm. W tej stajni można spotkać także kilka koni rasy haflinger, jedną klacz angloarabską, jedną rasy westfalskiej i jedną rasy holsztyńskiej. Konie wyróżniają się tym, że są łagodne, wytrzymałe i dobrze znają teren.

Styl jazdy przeważnie angielski, ale możliwy również westernowy. Stadnina dysponuje angielskimi siodłami, angielską uprzężą i siodłami westernowymi.

Poziomy jazdy:
1 – początkujący, z niewielkim doświadczeniem w terenie,
2 – zaawansowani jeźdźcy z doświadczeniem w terenie,
3 – dobrzy jeźdźcy z kilkuletnim doświadczeniem na różnych koniach o różnych charakterach, doświadczenie w różnorodnym terenie,
4 – bardzo dobrzy jeźdźcy, doświadczenie z różnymi końmi, także z pełnymi temperamentu, doświadczenie w różnorodnym terenie.

Dla każdego jeźdźca znajdzie się odpowiedni koń – każdy będzie zadowolony!

KOPOL-HOTEL Sp. z o.o.
Komorze 12, 78-445 Łubowo
tel./fax. 94 373 21 00

Kategoria: Aktualności
18
Lip

Ta nieduża wieś położona jest nad jeziorami Komorze i Rakowskie, które stanowią jednocześnie początek spływu kajakowego rzeką Piławą. Jest to malownicza kraina porośnięta bujnymi lasami, wśród których pobłyskują w słońcu liczne jeziora z krystalicznie czystą wodą (połączone siecią rzek i strumieni). Znajdują się tu miejsca o niepowtarzalnych walorach turystycznych, jakich dziś ze świecą szukać, choć do końca – przez wczasowiczów i turystów nie odkryte.

Znajduje się tu pomnik postawiony na cześć zmarłych Niemców, którzy mieszkali na tym terenie przed II wojną światową. Kamień ten ma przeprosić za zniszczenie miejsca spoczynku.

Ciekawym miejscem do wypoczynku jest pensjonat „Śniegórka”. Jego oferta skierowana jest do ludzi pragnących wypoczywać w pięknych krajobrazowo i czystych ekologicznie miejscach, a zarazem ceniących komfort i preferujących czynny wypoczynek. Właściciele oferują gościom pakiet usług zapewniających atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.

Pakiet obejmuje:
– obszerne pokoje i apartamenty (łazienka, balkon, tv-sat, lodówka),
– wyżywienie,
– spływ kajakowy,
– wycieczka wozem po okolicy,
– ognisko z kiełbaskami.

Sprzęt:
– rowery turystyczne,
– łodzie wiosłowe, za dopłatą silnik i echosonda,
– kajaki,
– stanowisko komputerowe i Internet,
– sala audiowizualna,
– boisko do gier,
– plac zabaw dla dzieci,
– wędzarnia i suszarnia do grzybów,
– miejsce na ognisko, grill, drewno,
– kąpielisko ogólnodostępne.

W cenie pobytu wyżywienie, kajaki, łodzie wiosłowe, rowery turystyczne. W pakiecie tygodniowym spływ kajakowy – jednodniowy, wycieczka wozem po okolicy, ognisko – grill z kiełbaskami. Organizowane są tu również szkolenia, kursy, imprezy rodzinne, okolicznościowe, zabawy sylwestrowe…

Rakowo 32, 78-445 Łubowo
tel./fax. +48 94 375 11 61
e-mail: sniegorka2@wp.pl

Kategoria: Aktualności