Archiwum z » Wrzesień, 2018 «

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie serdecznie zaprasza na wieczór autorski z Tomaszem Walczakiem (autorem „Drzazg w myśli” i „Fantasmagorie”), który odbędzie się 8 października o godzinie 17.00!

więcej…

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie serdecznie zaprasza na kolejną wycieczkę na Tropikalną Wyspę pod Berlinem (największej tropikalnej krainy w Europie!), która odbędzie się w dniach 24-25 listopada!

więcej…

W związku z realizacją akcji Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek” serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i ich dzieci urodzone w 2015 roku, do aktywnego uczestnictwa i wspólnej zabawy, w której każdy otrzyma Wyprawkę Czytelniczą w postaci książki oraz Karty Małego Czytelnika.

więcej…

Kategoria: Aktualności

13 września 2018 o godz.17.00 Miejska Biblioteka Publiczna miała przyjemność ponownie gościć Magdę Omilianowicz, dziennikarkę i pisarkę, autorkę literatury typu NON FICTION. Tym razem do Bornego Sulinowa sprowadziła ją chęć nie tylko przypomnienia dotychczasowego dorobku, ale głównie zaprezentowania nowej książki „Procentowo” oraz podzielenia się planami pisarskimi.

więcej…

Kategoria: Aktualności

konkursMiejska Biblioteka Publiczna informuje, że czytelnikiem miesiąca sierpnia zostali:
 
 
 
 
Borne Sulinowo 
– w kategorii dorośli 19+ – pani Franciszka Krüger,
– w kategorii młodzież 13-18 lat – nie przyznano tytułu,
– w kategorii dzieci do 12 lat – nie przyznano tytułu.

więcej…

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania poza głównym celem, jakim jest  promowanie czytelnictwa, przyjęła również formę „uczczenia jubileuszu 100 rocznicy odzyskania niepodległości, a przesłanie powieści wzbogaciło program obchodów o ważny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi”  – zaapelował w liście skierowanym do Rodaków Prezydent RP Andrzej Duda.

więcej…

Kategoria: Aktualności