Archiwum z kategorii »MKiDN «

Po małej przerwie prezentujemy przedsmak relacji filmowej z warsztatów prowadzonych w ramach projektu „Lato w Teatrze 2018”. Zapraszamy do obejrzenia zapisu z dwóch pokazów finałowych, które odbyły się w dniach 20 i 21 lipca o godz. 21.21!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

I znowu dwa tygodnie przeminęły z prędkością światła. Projekt Instytutu Teatralnego pozwolił 45 uczestnikom w wieku 7-14 lat na 13 dni przenieść się w świat animacji poklatkowej, słuchowiska, tańca i fotografii. Rotacyjny charakter pracy dał możliwość spróbować swoich sił w każdej z dziedzin tegorocznej edycji. Efekt dwutygodniowych prac z instruktorami mogliśmy oglądać podczas dwóch pokazów finałowych – 20 i 21 lipca o godz. 21.21. Godzina nieprzypadkowa, bo tuż po zachodzie słońca. Frekwencja na widowni przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. I mimo początkowych problemów technicznych, zabawa była przednia!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Pokaz finałowy uczestników projektu „Lato w Teatrze” w formie happeningu odbędzie się 20 i 21 lipca 2018 roku o godz. 21.21. Zapraszamy na teren przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatnich dni zajęć realizowanych w ramach projektu „Lato w Teatrze 2018”. Warsztaty odbywają się w 5 sekcjach: lektorsko-dubbingowej, fotograficzno-performatywnej, animacji poklatkowej z plasteliną, animacji poklatkowej z papierem oraz ruchowo-aktorskiej.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Projekt „Lato w Teatrze” już ruszył! To już trzecia edycja projektu koordynowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie. Dziś trzeci dzień spotkań z instruktorami. Przez 2 pierwsze dni odbywały się zajęcia wspólne, integracyjne, czyli zapoznawczo-rozpoznawcze. Od dziś uczestnicy zaczęli pracę w 5 sekcjach: lektorsko-dubbingowej, fotograficzno-performatywnej, animacji poklatkowej z plasteliną, animacji poklatkowej z papierem oraz ruchowo-aktorskiej.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Czekaliśmy z niepokojem na tę wiadomość, licząc, że nasz pomysł animacji poklatkowej i całego mnóstwa działań towarzyszących spodoba się komisji z Instytutu Teatralnego oceniającej wniosek o dofinansowanie projektu „Lato w Teatrze 2018”. I wspaniale, bo zostaliśmy docenieni. OTRZYMALIŚMY DOTACJĘ!

Mało tego, wniosek uzyskał 87,18 pkt. i zajął 5 miejsce w ogólnopolskim rankingu. Jesteśmy dumni, szczęśliwi i już zaczynamy organizować młodym wakacje!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Niedawno w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”. Dzieci z przedszkola „Jedyneczka” oraz Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie z radością obejrzały spektakle, których celem było dostrzeżenie lekcji i morału.

więcej…