Archiwum z kategorii »MKiDN «

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie także w 2018 roku aplikowała o środki w ramach programu „Partnerstwo dla książki” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uzyskanie dofinansowania pozwoliło w okresie czerwiec-listopad 2018 przedstawić bogatą ofertę mieszkańcom naszego miasta i gminy.

więcej…

16 listopada 2018 roku w przeddzień swojego święta bibliotekę w Silnowie odwiedził Czarny Kot, który jak wiadomo przynosi pecha. Nie wierzymy jednak w przesądy i z radością przyjęliśmy wizytę tego jakże sympatycznego zwierza!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

27 listopada 2018 roku odbył się konkurs wiedzy o twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i z klas I-III Szkoły Podstawowej.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

7 listopada 2018 roku biblioteka na dwie godziny zamieniła się w krainę bajek. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

31 października 2018 roku odbył się konkurs wiedzy o twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i z klas I-III Szkoły Podstawowej.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

więcej…

19 października 2018 roku uczniowie gminnych szkół podstawowych licznie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie. Powodem spotkania było I Międzyszkolne Dyktando Ortograficzne o tytuł „Wirtuoza Ortografii 2018”. Dzieci miały szansę zarówno sprawdzić swoje gramatyczne umiejętności, jak i wygrać atrakcyjne nagrody!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN