Archiwum z kategorii »MKiDN «

„Jeśli nie możecie przyjść do opery, to opera przyjdzie do Was!” – pod takim właśnie hasłem odbyło się spotkanie uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Łubowie z pracownikami szczecińskiej Opery na Zamku.

Czym zajmuje się inspicjent? Co to jest uwertura? Kto projektuje kostiumy? A nawet: ile waży kurtyna? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było usłyszeć na edukacyjnych warsztatach operowych w Szkole Podstawowej w Łubowie, która przyjęła nasze zaproszenie do udziału w projekcie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

1 października 2020 roku filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Silnowie na długą chwilę zamieniła się w prawdziwie kreatywną pracownię plastyczną. Zgromadzone na warsztatach osoby uczyły się wyrabiać tradycyjne ozdoby i biżuterię z filcu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jesteście ciekawi, jak powstają takie cudeńka? Obejrzyjcie relację z tego wspaniałego dnia!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

Mamy dla Was fantastyczne zadanie do wykonania w najbliższy weekend. Proponujemy bardzo kreatywny sposób na zabicie nudy. Zróbcie domowe ozdoby metodą decoupage! Nam szczególnie podobają się te, z wzorami ludowymi, ale śmiało dajcie się ponieść wyobraźni! Mamy nadzieję, że nasza jasna i przejrzysta instrukcja zainspiruje Was i zmotywuje do pracy :)

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie realizując projekt pod nazwą „Folk’n’roll” w ramach programu finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2020” miała przyjemność przedstawić naszym mieszkańcom duet „Zoriuszka” specjalizujący się w tradycyjnym białym, śpiewie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Kochani, przed Wami ostatni odcinek serii pt. „Mam na imię… Jestem Polakiem/Polką”. W każdym odcinku mieszkańcy Bornego Sulinowa przybliżą Wam swoje rodzinne strony, opowiedzą o kultywowanych tradycjach, przyzwyczajeniach przywiezionych do naszego miasteczka oraz ludziach pochodzących z ich rodzinnych terenów. Borne Sulinowo to miasto, w którym rdzennymi mieszkańcami jesteśmy my – ludzie przyjezdni, rozsiani niegdyś po całej Polsce. Mamy nadzieję, że seria tych filmów pozwoli na jeszcze lepsze poznanie i integrację mieszkańców tego leśnego miasteczka.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Realizując obowiązek upowszechniania czytelnictwa, popularyzowania wiedzy i promowania biblioteki w środowisku, zapraszaliśmy szkoły do korzystania z lekcji bibliotecznych i udziału w zajęciach przygotowanych przez naszą placówkę. Ponieważ zainteresowanie było nikłe – bo albo nie sprzyjała pogoda, albo występowały inne okoliczności, na które nie mieliśmy wpływu – postanowiliśmy sami ruszyć w teren i w dniu 28 września odwiedziliśmy dwie gminne szkoły podstawowe w Juchowie oraz Łubowie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN