Archiwum z kategorii »MKiDN «

Projekt „Lato w Teatrze” już ruszył! To już trzecia edycja projektu koordynowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie. Dziś trzeci dzień spotkań z instruktorami. Przez 2 pierwsze dni odbywały się zajęcia wspólne, integracyjne, czyli zapoznawczo-rozpoznawcze. Od dziś uczestnicy zaczęli pracę w 5 sekcjach: lektorsko-dubbingowej, fotograficzno-performatywnej, animacji poklatkowej z plasteliną, animacji poklatkowej z papierem oraz ruchowo-aktorskiej.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Czekaliśmy z niepokojem na tę wiadomość, licząc, że nasz pomysł animacji poklatkowej i całego mnóstwa działań towarzyszących spodoba się komisji z Instytutu Teatralnego oceniającej wniosek o dofinansowanie projektu „Lato w Teatrze 2018”. I wspaniale, bo zostaliśmy docenieni. OTRZYMALIŚMY DOTACJĘ!

Mało tego, wniosek uzyskał 87,18 pkt. i zajął 5 miejsce w ogólnopolskim rankingu. Jesteśmy dumni, szczęśliwi i już zaczynamy organizować młodym wakacje!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Niedawno w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”. Dzieci z przedszkola „Jedyneczka” oraz Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie z radością obejrzały spektakle, których celem było dostrzeżenie lekcji i morału.

więcej…

Zakończenie warsztatów fotograficznych zaskoczyło nawet samego instruktora, pana Daniela Graszkę. Uczestnicy zajęć z Silnowa i Łubowa udowodnili, że słuchali uważnie wskazówek i uwag pana Daniela co do robienia zdjęć, bo to, co zaproponowali jako efekt swojej pracy na zakończenie warsztatów, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

więcej…

W dniach 23-24 listopada 2017 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie miały okazję obcować z historią zarówno w teorii, jak i praktyce. Pani Marta Kątny przestawiła krótką, choć bardzo treściwą prezentację na temat historii pisma i książki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o tym, jak na przestrzeni wieków rozwijało się pismo, oglądając przy tym wiele wspaniałych zdjęć.

więcej…

23 listopada 2017 roku w Silnowie odbyły się zajęcia fotograficzne prowadzone przez pana Daniela Graszkę. Przypominamy, że efekt pracy końcowej będą mogli Państwo podziwiać na wystawie fotografii „Dobre zdjęcie z telefonu? To możliwe!”.

więcej…

Zajęcia „Zróbmy sobie książkę” prowadzone przez panią Aurelię Biegajło i panią Marzenę Szewczyk odbyły się 22 listopada 2017 roku w Silnowie!

więcej…