Archiwum z kategorii »MKiDN «

19 października 2018 roku uczniowie gminnych szkół podstawowych licznie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie. Powodem spotkania było I Międzyszkolne Dyktando Ortograficzne o tytuł „Wirtuoza Ortografii 2018”. Dzieci miały szansę zarówno sprawdzić swoje gramatyczne umiejętności, jak i wygrać atrakcyjne nagrody!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Poczucia humoru i elokwencji nie można im odmówić. Tytani dowcipu i mistrzowie finezji językowej rozmawiają ze sobą… przy świadkach! Kto chętny, niech weźmie udział w tej błyskotliwej debacie. Starcie tytanów inteligencji, dowcipu, ironii i finezji językowej. Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie serdecznie zaprasza na spotkanie wirtuozów języka i humoru – Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek, które odbędzie się 24 listopada o godzinie 16.00 (Aula BKO, al. Niepodległości 28)!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie serdecznie zaprasza na recital „Piosenki z dobrym tekstem” w wykonaniu Katarzyny Żak, który odbędzie się 14 listopada o godzinie 17.00 (Aula BKO, al. Niepodległości 28)! Nie może Ciebie zabraknąć!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

W związku z realizacją akcji Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek” serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i ich dzieci urodzone w 2015 roku, do aktywnego uczestnictwa i wspólnej zabawy, w której każdy otrzyma Wyprawkę Czytelniczą w postaci książki oraz Karty Małego Czytelnika.

więcej…

Po małej przerwie prezentujemy przedsmak relacji filmowej z warsztatów prowadzonych w ramach projektu „Lato w Teatrze 2018”. Zapraszamy do obejrzenia zapisu z dwóch pokazów finałowych, które odbyły się w dniach 20 i 21 lipca o godz. 21.21!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

I znowu dwa tygodnie przeminęły z prędkością światła. Projekt Instytutu Teatralnego pozwolił 45 uczestnikom w wieku 7-14 lat na 13 dni przenieść się w świat animacji poklatkowej, słuchowiska, tańca i fotografii. Rotacyjny charakter pracy dał możliwość spróbować swoich sił w każdej z dziedzin tegorocznej edycji. Efekt dwutygodniowych prac z instruktorami mogliśmy oglądać podczas dwóch pokazów finałowych – 20 i 21 lipca o godz. 21.21. Godzina nieprzypadkowa, bo tuż po zachodzie słońca. Frekwencja na widowni przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. I mimo początkowych problemów technicznych, zabawa była przednia!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Pokaz finałowy uczestników projektu „Lato w Teatrze” w formie happeningu odbędzie się 20 i 21 lipca 2018 roku o godz. 21.21. Zapraszamy na teren przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN