Archiwum z kategorii »MKiDN «

Już jest! Lokalizacja nieprzypadkowa, miejsce dobrze znane mieszkańcom, tym starszym i tym najmłodszym.

Ceny nowych książek nie są niskie, dlatego chcemy pokazać świetny sposób na uzupełnienie i odświeżenie swojej biblioteczki. Polega na przyniesieniu książki, której nie będziemy już czytać i chcemy podzielić się nią z innymi, a w zamian możemy zabrać ze sobą inną. Budkę zaopatrzyliśmy w różnorodne książki, także każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

W noworocznym nastroju, pełni energii, nadziei i pozytywnego nastawienia zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki!

Poznamy nowości na rok 2023, propozycje nowych osobliwości, jak i wprawionych pisarzy. Przeanalizujemy miniony rok i wspólnie znajdziemy nową koncepcję oraz pomysły na kolejne spotkania :)

Zapraszamy 16 stycznia od godz. 17:00!

Książka, która ostatnimi czasy pojawiła się na półce biblioteki i wzbudziła nasze zainteresowanie to „Moje ciało”, napisana przez modelkę i influencerkę – Emily Ratajkowski.

Autorka wprowadza w świat szowinistycznej popkultury, która z każdym dniem okazuje się być bardziej opresyjna w stosunku do kobiet. Opisana historia to dorastanie Emily Ratajkowski i droga, którą przebyła, aby osiągnąć sukces w modelingu.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Jak wesoło jest w Bullerbyn w Boże Narodzenie! Wszystkie dzieci pomagają w przygotowaniach do świąt. Lektura „Boże Narodzenie w Bullerbyn” Astrid Lindgren zainspirowała nas do przeprowadzenia warsztatów plastycznych z tworzenia ozdób bożonarodzeniowych. U nas też było wesoło!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Jaka była naprawdę pokazują dopiero ciekawostki z jej życia, tego nie da się przeczytać w zwykłym życiorysie. Podejście do życia, odwaga i łamanie stereotypów.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Dzieciaczki z przedszkola „Jedyneczka” w Bornem Sulinowie odwiedzają nas każdego tygodnia, a my czekamy na nich z wieloma atrakcjami!

Teatrzyk Kamishibai, który swoją formą wprowadza elementy tajemniczości i ciekawości bardzo radośnie jest za każdym razem przyjmowany przez najmłodszych.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

„Laurowy Pean” to nastrojowa, mroczna, pełna niesamowitości powieść historyczna z medycyną w tle.

Dwudziestolecie dobiega powoli końca. Laura Kader jest lekarzem, specjalistką od chorób kobiecych, ginekolożką, a jej małżeństwo przeżywa kryzys. Niespodziewanie otrzymuje w spadku wiekową rezydencję położoną na wyspie Sylt, na Morzu Północnym. Na wyspie brakuje lekarki z pasją i doświadczeniem, także rezydencja okazuje się zrządzeniem losu. Laura pragnie rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, czuje, że Sylt może być azylem dla niej i jej córeczek. Wszystko jednak się komplikuje kiedy okazuje się, że wyspa skrywa mroczne tajemnice, a nad domem, zwanym Czarnym Klifem, ciąży klątwa. Krewna, która spisała testament, zginęła w niejasnych okolicznościach, a miejscowy inspektor badający sprawę podejrzewa morderstwo. Dodatkowo w życiu bohaterki pojawia się intrygujący doktor Arens.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN