Archiwum z kategorii »MKDNiS «

Wystawa pt. „Folk’n’roll” została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

Wystawa pt. „Futurama” została dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

„Stary rok odmaszerował.
Dobrze, bo to był konował
i w ogóle straszna małpa…”
(K.I. Gałczyński – Nowy Rok 1951)

Postanowienia noworoczne zrobione? Bo jak nie to mamy propozycję nie do odrzucenia. W tym Nowym Roku odważcie się na coś, czego jeszcze nie robiliście. Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (oficjalnie nadamy mu nazwę własną). 10 stycznia! Godzina 17.00! Jak zwykle nie zabraknie pysznej kawy i słodkości!

„My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano”
(J.R.R. Tolkien, Drużyna Pierścienia)

„Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu”
(J.R.R. Tolkien, Dwie Wieże)

To już ostatnie warsztaty w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu pt. „Uranowe uszy”. Tym razem zajęcia odbyły się w filii biblioteki w Łubowie pod okiem naszej pani Magdy. Nie obyło się bez przedstawienia sylwetki Stanisława Lema, wspólnego i głośnego czytania fragmentów opowiadania „Uranowe uszy”, by w końcu móc zająć się kodowaniem!

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKDNiS

Przy choince, przy unoszącym się zapachu pierników nasze kolejne spotkanie DKK nabrało świątecznej oprawy. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Była to świetna okazja do zdjęcia z Dyskusyjnego Klubu Książki łatki powagi. Chcielibyśmy, aby nazwa nie straszyła, wręcz zachęcała do przyłączenia się do spotkań, ponieważ odbywają się w luźnej i domowej atmosferze. Przekonajcie się sami!

A może macie jakieś zachęcające propozycje na nazwę naszego klubu?

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wspaniałe pomysły na kolejne spotkania i lektury do poznania. Widzimy się w styczniu 2022 roku. Nowy rok, nowe możliwości, mnóstwo niespodzianek. O terminie powiadomimy już niebawem! Bądźcie na bieżąco!

A tymczasem:
Wesołego jajka, oj to nie ta bajka!
Przepraszam, pomyłka.
To miała być choinka!
Więc życzę prezentów,
szczęśliwych momentów,
karpia smacznego
i Nowego Roku udanego.

Nowy miesiąc, ciekawe rozmowy, fascynujące doświadczenia. Już 6 grudnia 2021 roku serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w świątecznej oprawie!

Będzie to wspaniały moment, aby podzielić się historiami naszej polskiej tradycji spędzania Świąt Bożego Narodzenia i zastanowić się, czy ten magiczny czas sprzyja spełnianiu marzeń :)

Nasz projekt pn. „Uranowe uszy”, który mieliśmy przyjemność realizować w 2021 roku powoli dobiega końca. Piękne wspomnienia i wiedza na temat Stanisława Lema – tego wyjątkowego dla polskiej literatury pisarza hard science fiction oraz futurologa, pozostanie. Przed nami jeszcze tylko warsztaty z „Kodowania bez prądu”, które odbędą się wkrótce w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łubowie.

Póki co, zejdźmy na ziemię… W listopadzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Przygoda z twórczością Stanisława Lema”. Wygrała Aleksandra Lew, uczennica Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie, którą zaprosiliśmy do biblioteki w celu wręczenia dyplomu oraz nagrody. Gratulujemy Oli i życzymy dalszej fascynacji kosmosem i twórczością Stanisława Lema!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKDNiS

Listopad stał się faktem… A skoro jesień w pełni to nic, tylko książka, kocyk i kubek gorącego kakao. Aby umilić sobie ten czas zapraszamy Państwa do naszej biblioteki po nowości wydawnicze. Jest w czym wybierać, spieszcie się, zanim inni Was wyprzedzą!

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKDNiS