Archiwum z kategorii »MKiDN «

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki! Wspaniała okazja do podzielenia się refleksjami na temat swojej „książki życia”, wybrania idealnej lektury na „niepogodę” – takiej, która daje wiele radości i wywołuje uśmiech :)

Nie zabraknie aromatycznej kawy i słodkości! Kto wie, może odwiedzi nas MIKOŁAJ? Zapraszamy 5 grudnia 2022 roku od godz. 17:00!

„Kukolka” to tytuł powieści napisanej przez urodzoną w Dniepropietrowsku pisarkę, ilustratorkę i aktorkę – Lanę Lux. Akcja toczy się na Ukrainie lat 90-tych i opisuje historię dziewczynki o imieniu Samira. Tytułowa „Kukolka”, czyli po rosyjsku „lalka” to pseudonim dziewczynki romskiego pochodzenia, którą poznajemy w momencie jej pobytu w ukraińskim sierocińcu. Ciąg dalszy to już trzy etapy jej życia, z których każdy ukazuje coraz większe osamotnienie i okrucieństwo dzisiejszego świata w stosunku do bezbronnego dziecka.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

25 listopada swoje święto obchodzi pluszowy miś. W tym roku dzień ten świętowaliśmy hucznie z Kubusiem Puchatkiem :)

Mnóstwo różnych pomysłów i zaangażowanie naszych bibliotekarek sprawiły, że dzieci nie miały czasu na nudę!

więcej…

Magdalena Witkiewicz – jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, specjalizująca się w literaturze obyczajowej i szczęśliwych zakończeniach kilkunastu powieści nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Tym razem autorka zaskakuje nas wydając debiutancki thriller pt. „Wizjer”.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

Książka lepsza niż film? Czy w tym wydaniu również?

„Król” – powieść Szczepana Twardocha z 2016 roku, której akcja rozgrywa się w Warszawie, w dwudziestoleciu międzywojennym. Głównym bohaterem jest Jakub Szapiro, żydowski bokser i gangster.

Serial „Król” – zdjęcia do serialu produkowanego dla Canal+ opartego na powieści Twardocha zostały zakończone w październiku 2019 roku, gdzie pisarz wystąpił gościnnie, wcielając się w postać kierownika sali w restauracji. Premiera telewizyjna miała miejsce w listopadzie 2020 roku. Na ekranie zobaczymy mnóstwo wydarzeń, które Szczepan Twardoch opisał w powieści, oryginalna koncepcja i aranżacja poszczególnych odcinków może czytelnika zaskoczyć już na samym początku…

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Porywająca literacka podróż do czasów, w których każdą kobietę można było uznać za obłąkaną. Pisarka w niesłychanie ekspresyjny, błyskotliwy sposób przedstawia, na czym polegała rola kobiety w XIX-wiecznym Paryżu. Na każdym kroku kobietom czegoś zakazywano, nakazywano, liczyło się jedynie zachowanie dobrego nazwiska, takiego, które nie ma na sobie żadnej skazy.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo

Po raz kolejny obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w samo południe odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, biorąc udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Miejska Biblioteka Publiczna co roku zgłasza Gminę Borne Sulinowo do udziału w tym wydarzeniu. Dlatego wzorem lat ubiegłych i my, mieszkańcy uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu, pokazując, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną! A późnym popołudniem spotkaliśmy się w gronie mieszkańców na Wieczornicy Niepodległościowej.

więcej…