Archiwum z kategorii »MKiDN «

Eryk ma 8 lat i dwie babcie. Babcia Malutka jest mamą mamy i Eryk widział ją zaledwie kilka razy. Babcię Dużą, mamę taty, znał lepiej. Kiedy przyjeżdża, trzeba dokładnie wysprzątać pokój i odpowiadać na pytania pełnym zdaniem, bo Babcia Duża była kiedyś kierowniczką. Rządziła i wszystko wiedziała najlepiej. Eryk zauważył, że od tego czasu nic się nie zmieniło. Może dlatego każdy trochę się jej bał?

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

W lipcu przeniesiemy się w świat poezji, ponieważ 2 lipca 1923 roku w Bninie pod Poznaniem urodziła się Wisława Szymborska.

Przedstawimy pokrótce postać tej wyjątkowej poetki. Osobowości wyjątkowo utalentowanej, z zasłużoną Nagrodą Nobla w 1996 roku.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Karta zgłoszenia dla dzieci

Karta zgłoszenia dla młodzieży

Regulamin

Wszystkie odnośniki otwierają się w nowej zakładce!

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

„Córka rabina” Revy Mann to książka, którą zdecydowanie chcielibyśmy Państwu polecić na letnie wieczory, plażę i wakacyjne wyjazdy.

Powieść jest osobistą historią kobiety szukającej miłości, usiłującej pojednać się ze swoją żydowską wiarą i samą sobą.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Rok 2022 objęty jest patronatem Marii Konopnickiej, dlatego czerwcowa Noc w Bibliotece również nawiązywała do utworu autorki „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Był to wyjątkowy czas, w którym dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panie: Magdalenę Haas z filii w Łubowie oraz Julię Woźniak z filii w Silnowie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN

Polskie przysłowia zawierają bardzo dużo mądrości, tworzą je pokolenia przez wiele lat. Józef Lompa zebrał około 700 przysłów i tekstów mowy potocznej zasłyszanych na ziemi śląskiej. Udostępniamy cyfrową wersję tekstu z 1853 roku, sprawdźcie sami, ile z nich używamy obecnie.

Przysłowia i mowy potoczne ludu polskiego w Szlązku (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN