Archiwum z kategorii »Kapela Borneńska «

W sobotę, 23 lipca 2022 roku w Tychowie odbył się 20. Jubileuszowy Regionalny Przegląd Zespołów Ludowych pn. “Tychowo na Ludowo”. Impreza zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Tychowie pod auspicjami burmistrza Tychowa – pana Roberta Falana – to kolejny sukces Kapeli Borneńskiej, działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie.

więcej…

Szczecineckie Spotkanie z Folklorem już za nami. Duży sukces odniosła Kapela Borneńska działająca pod egidą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie, zajmując II miejsce na 15 zespołów reprezentujących różne regiony naszego województwa. Serdecznie gratulujemy!

Drodzy mieszkańcy leśnego miasteczka! Z radością informujemy, że tegoroczny Przegląd Piosenki Senioralnej – Borne Sulinowo 2022, pod hasłem „Na Ukraińską Nutę”, już za nami. 4 czerwca na terenie przy Galerii PRL gościliśmy amatorskie zespoły śpiewacze, kapele i solistów z regionu: 21 zespołów – razem ponad 250 uczestników.

więcej…

W piątek, 18 lutego 2022 roku mieszkańcy Bornego Sulinowa mieli okazję spędzić miły i romantyczny wieczór przy muzyce. Podczas koncertu walentynkowego „Romantyczne VALENTINE’S” wystąpili nasi lokalni artyści: Kapela Borneńska, Teatr Kameralny, a na deser – słodki duet w składzie Ewa Olkowska i Janusz Pawłowski!

Piosenki o miłości przeplatały się z wierszami Iwaszkiewicza oraz przysłowiami i żartami dotyczącymi tego najważniejszego dla nas wszystkich uczucia. Wraz z wykonawcami udaliśmy się we wspólną, trochę sentymentalną i muzyczną podróż, bo ludzie są sobie w stanie powiedzieć wszystko poprzez treści ukochanych utworów, które często wiążą się z ich wspomnieniami i lepiej niż jakakolwiek wiadomość – przekazują uczucia i emocje.

więcej…

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie serdecznie zaprasza na ROMANTYCZNE VALENTINE’S już 18 lutego 2022 roku o godzinie 17:00 (Aula BKO, al. Niepodległości 28)!

Wystąpią dla Państwa:
– duet Ewa Olkowska i Janusz Pawłowski
– Kapela Borneńska
– Teatr Kameralny

Bezpłatna wejściówka do odebrania w MBP Borne Sulinowo. Ilość miejsc ściśle ograniczona. Tego nie można przegapić!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.