Archiwum z kategorii »Teatr Kameralny «

W czwartek, 17 listopada 2022 roku spotkaliśmy się z Państwem w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie na spektaklu, którego tytuł „Romeo i Julia” powinien raczej brzmieć „Romeo i Julia w krzywym zwierciadle”.

Oprócz aktorów działającego przy bibliotece Teatru Kameralnego, w spektaklu wystąpiła również młodzież z Łubowa oraz pracownicy MBP. Międzypokoleniowa grupa spisała się na medal, a efekt był niesamowicie inspirujący. Dziękujemy wszystkim za współpracę i zaangażowanie!

więcej…

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM. W tym roku wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2022 roku przy CKiR (al. Niepodległości 21). Poczujmy magię świąt! Podczas jarmarku stale będzie nam towarzyszyć świąteczne granie i śpiewanie oraz zapach cynamonu i piernika. Zaczynamy o 11.00!

więcej…

Po raz kolejny obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w samo południe odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, biorąc udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Miejska Biblioteka Publiczna co roku zgłasza Gminę Borne Sulinowo do udziału w tym wydarzeniu. Dlatego wzorem lat ubiegłych i my, mieszkańcy uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu, pokazując, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną! A późnym popołudniem spotkaliśmy się w gronie mieszkańców na Wieczornicy Niepodległościowej.

więcej…

Propozycja na niedzielny wieczór! Gorąco zachęcamy!

„Bardzo starzy oboje” to tytuł słuchowiska na podstawie prozy Kazimierza Brandysa, którego nagrania ruszyły w Polskim Radiu Rzeszów pod koniec kwietnia.

Adaptacji opowiadania podjął się pan Krzysztof Szulejko – instruktor Teatru Kameralnego działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie. Jednocześnie kreuje on w sztuce postać Adolfa. Drugą osobą występującą w słuchowisku jest Balbina, w którą wciela się pani Ewa Kolasińska.

Premiera już 6 listopada 2022 roku o godz. 19:05!

Więcej informacji na stronie Polskiego Radia Rzeszów (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

 

Narodowe Święto Niepodległości 2022 (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Kolejnym etapem projektu pn. „Czy to bajka, czy nie bajka…” realizowanego w mijającym roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie było spotkanie muzyczno-literackie pt. „Co ma wspólnego Chopin z Konopnicką?”.

Tematem wydarzenia była twórczość liryczna tej znanej, polskiej pisarki oraz muzyka naszego najznakomitszego kompozytora. Spotkanie było doskonałą okazją do przybliżenia życiorysów tej wspaniałej dwójki oraz wysłuchania fragmentów utworów Fryderyka Chopina.

więcej…