Archiwum z kategorii »Teatr Kameralny «

Projekty realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie inspirują innych do działania! Tak też stało się w środę, 29 czerwca 2022 roku, kiedy Panie działające w Uniwersytecie Trzeciego Wieku zaprezentowały swoje prace podczas wystawy nawiązującej tematyką do utworów Marii Konopnickiej.

więcej…

W czwartek, 23 czerwca 2022 roku spotkaliśmy się z Państwem w Sali Kameralnej na spektaklu pt. „Kto ma tyle wdzięku…”. Kabaret był zdecydowanie strzałem w dziesiątkę, a nasi artyści czuli się na scenie, jak ryby w wodzie!

Zabawne anegdoty o szczęściu małżeńskim przeplatane tematycznymi piosenkami zrobiły wrażenie na słuchaczach i sprawiły wszystkim wiele radości.

więcej…

Kto ma tyle wdzięku, co Teatr Kameralny działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie?

23 czerwca 2022 roku o godzinie 17:00 zapraszamy Państwa serdecznie na kolejny spektakl w wykonaniu tej ciekawej grupy. Było już na poważnie, a teraz w końcu przyszedł czas na długo wyczekiwany kabaret…

Życzymy Państwu dobrej zabawy, śmiech jest tym, czego nigdy za wiele!

W czwartek, 19 maja 2022 roku spotkaliśmy się z Państwem na spektaklu w wykonaniu Teatru Kameralnego, przygotowanego specjalnie z okazji 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej. Warto wspomnieć, że rok 2022 został objęty patronatem tej polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki oraz twórczyni literatury dziecięcej.

Akcja noweli pt. „Banasiowa”, na podstawie której mieliście Państwo okazję obejrzeć spektakl, rozgrywała się w Parku Łyczakowskim we Lwowie, a problemy, z jakimi mierzyła się główna bohaterka wydają się być, pomimo upływu czasu nadal aktualne.

więcej…

Już 19 maja 2022 roku przewidzieliśmy dla Państwa podwójne wydarzenie kulturalne. W tym roku przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z domu Wasiłowska urodziła się 23 maja 1842 roku w Suwałkach, jako córka prawnika, obrońcy Prokuratorii Generalnej i patrona Trybunału Cywilnego w Kaliszu. Dlatego też chcielibyśmy upamiętnić literacki dorobek oraz działalność patriotyczną Marii Konopnickiej.

więcej…

Na warsztatach teatralnych, które odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie praca wre. Aktorzy przygotowują się do wystawienia sztuki na podstawie utworu Marii Konopnickiej – „Banasiowa”. Warto przypomnieć sobie postać autorki, która została patronką roku 2022, a jej twórczość cały czas inspiruje kolejne pokolenia :)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.