Archiwum z kategorii »Dyskusyjny Klub Książki «

„Stary rok odmaszerował.
Dobrze, bo to był konował
i w ogóle straszna małpa…”
(K.I. Gałczyński – Nowy Rok 1951)

Postanowienia noworoczne zrobione? Bo jak nie to mamy propozycję nie do odrzucenia. W tym Nowym Roku odważcie się na coś, czego jeszcze nie robiliście. Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (oficjalnie nadamy mu nazwę własną). 10 stycznia! Godzina 17.00! Jak zwykle nie zabraknie pysznej kawy i słodkości!

„My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano”
(J.R.R. Tolkien, Drużyna Pierścienia)

„Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu”
(J.R.R. Tolkien, Dwie Wieże)

Przy choince, przy unoszącym się zapachu pierników nasze kolejne spotkanie DKK nabrało świątecznej oprawy. Nie zabrakło uśmiechu i radości. Była to świetna okazja do zdjęcia z Dyskusyjnego Klubu Książki łatki powagi. Chcielibyśmy, aby nazwa nie straszyła, wręcz zachęcała do przyłączenia się do spotkań, ponieważ odbywają się w luźnej i domowej atmosferze. Przekonajcie się sami!

A może macie jakieś zachęcające propozycje na nazwę naszego klubu?

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wspaniałe pomysły na kolejne spotkania i lektury do poznania. Widzimy się w styczniu 2022 roku. Nowy rok, nowe możliwości, mnóstwo niespodzianek. O terminie powiadomimy już niebawem! Bądźcie na bieżąco!

A tymczasem:
Wesołego jajka, oj to nie ta bajka!
Przepraszam, pomyłka.
To miała być choinka!
Więc życzę prezentów,
szczęśliwych momentów,
karpia smacznego
i Nowego Roku udanego.

Nowy miesiąc, ciekawe rozmowy, fascynujące doświadczenia. Już 6 grudnia 2021 roku serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w świątecznej oprawie!

Będzie to wspaniały moment, aby podzielić się historiami naszej polskiej tradycji spędzania Świąt Bożego Narodzenia i zastanowić się, czy ten magiczny czas sprzyja spełnianiu marzeń :)

Przebiegło w miłej atmosferze, przy dobrej kawie i słodkościach. Mieliśmy okazję podzielić się wrażeniami na temat przeczytanych ostatnio kryminałów i wybrać ciekawe pozycje czytelnicze na następne spotkania.

Przypominamy, że członkiem Dyskusyjnego Klubu Książki może zostać każda osoba, która ukończyła 18 lat, bez względu na wykształcenie, zainteresowania i doświadczenie czytelnicze. Nie pobieramy również opłaty za uczestnictwo! Serdecznie zapraszamy!

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI! Wyjątkowo tym razem 28 października 2021 roku o godzina 17.00.

Działamy już oficjalnie we współpracy z Instytutem Książki, co daje nam dużo większe możliwości rozwoju oraz mnóstwo nowych pozycji czytelniczych.

Razem znajdziemy odpowiedzi na pytania:
Czego szukam w lekturze?
Jakim jestem czytelnikiem?
Czytam, żeby się odprężyć?
Czytam cokolwiek, każdą książkę?
Czytam tylko swoich ulubionych autorów i nie lubię ryzykować?
Czytam tylko wymagające lektury?

A to wszystko przy pysznej kawie!

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu aktualną ofertę zajęć odbywających się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie!

Plan zajęć 2021 (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

więcej…