Archiwum z kategorii »Dyskusyjny Klub Książki «

Czerwcowe popołudnie mieliśmy okazję spędzić z Państwem w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie na spotkaniu autorskim ze znaną i lubianą wśród naszych czytelników pisarką – Joanną Jax (właśc. Joanną Jakubczak).

Wydarzenie przyciągnęło wielu zainteresowanych mieszkańców, a niektórzy przyjechali specjalnie z okolicznych miejscowości. Zdecydowanie było warto!

więcej…

Wyjątkowe powitanie lata w naszej bibliotece! Już 21 czerwca 2022 roku serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Joanną Jax (właśc. Joanna Jakubczak).

więcej…

Zapraszamy 18 maja 2022 roku na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „BIBLIOMOLE”, które niestety musiało być przełożone z 20 kwietnia. Uważamy, że więcej czasu na przeczytanie i przeanalizowanie naszej wybranej powieści Zadie Smith „O pięknie” może poskutkować pasjonującą dyskusją. Oczywiście liczymy na piękną pogodę i spotkanie „pod chmurką”.

Pamiętajcie, zapisy do klubu wciąż aktualne!

Nie trzeba dużo pisać, zobaczcie sami, jaka atmosfera panuje na naszych spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki – Bibliomole. Mnóstwo radości i energii przybyło do nas wraz z wiosną. Nie zwalniamy tempa i szykujemy następne spotkanie (dokładnie 20 kwietnia 2022 roku o godz. 17.00) z nadzieją, że pogoda już dopisze i usiądziemy na zewnątrz w promykach słońca.

Z książek, które udostępnił nam Instytut Książki w ramach prowadzenia DKK wybraliśmy powieść Zadie Smith „O pięknie”. Jest dość obszerna, dlatego przeznaczamy na nią dwa miesiące. Jest to książka wielowątkowa, dlatego mamy nadzieję, że da nam mnóstwo powodów do żywej dyskusji.

Czekamy również na nowych uczestników, dla których też są przewidziane egzemplarze „O pięknie” :)

Poprzednie spotkanie, mimo że w dość ponury dzień, dało nam wiele radości i żywej dyskusji. Poznaliśmy swoje gusta i guściki czytelnicze oraz napiliśmy się pysznej kawki :)

Bibliomoli jest coraz więcej, z czego bardzo się cieszymy, a zarazem czekamy na kolejnych nowych uczestników!

Teraz, kiedy przyroda powoli budzi się do życia, promienie słońca coraz odważniej zaglądają nam do okien, przybywa energii do działania, dłuższy dzień zachęca do wyjścia z domu. Dlatego kolejne spotkanie DKK Bibliomole już 16 marca 2022 roku. Serdecznie zapraszamy!

Idzie luty podkuj buty, ale to nie czas na smuty. Jesteśmy BIBLIO MOLE i mamy świetne nastroje :)

Kolejne spotkanie DKK już 16 lutego 2022 roku o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich miłośników książek i tych, co jeszcze tego nie wiedzą. Jak Wam się podoba nasza nazwa? Nawet okazało się, że mamy swoją piosenkę, znacie?

„Stary rok odmaszerował.
Dobrze, bo to był konował
i w ogóle straszna małpa…”
(K.I. Gałczyński – Nowy Rok 1951)

Postanowienia noworoczne zrobione? Bo jak nie to mamy propozycję nie do odrzucenia. W tym Nowym Roku odważcie się na coś, czego jeszcze nie robiliście. Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (oficjalnie nadamy mu nazwę własną). 10 stycznia! Godzina 17.00! Jak zwykle nie zabraknie pysznej kawy i słodkości!

„My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano”
(J.R.R. Tolkien, Drużyna Pierścienia)

„Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu”
(J.R.R. Tolkien, Dwie Wieże)