Archiwum z kategorii »Wycieczki «

Organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie andrzejkowa wycieczka do Park of Poland – Suntago Wodny Świat, która odbyła się w zeszły weekend (20-21 listopada 2021 roku) okazała się być strzałem w dziesiątkę! Kto był, ten wie, że ogrom atrakcji, jakie czekały na uczestników w największym, zadaszonym parku wodnym w Europie przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!

Feeria barw, jakiej doświadczyliśmy w tym niesamowitym miejscu przywodziła na myśl wodny świat i pozwoliła nam na chwilę zapomnieć o wszechogarniającej, listopadowej szarości. Warto obejrzeć nasze zdjęcia i choć na chwilę przenieść się w czasie i przestrzeni do tej wyjątkowej lokalizacji.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Wycieczki

Brrr… Przerażająca wycieczka z okazji Halloween, która odbyła się w dniach 22-24 października 2021 roku przeszła do historii. Kto spędził ten dzień z nami wie, że wspólna zabawa w prawdziwie upiornym klimacie Energylandii na długo pozostanie w pamięci.

Na to specjalne wydarzenie, tak zwane Halloween Night najbardziej znany park rozrywki w Polsce przeistoczył się w naprawdę koszmarne miejsce. Aż strach było się bać, gdy na każdym kroku spotykaliśmy upiornie wystylizowanych animatorów. Jako uczestnicy wycieczki też przebraliśmy się po to, aby wpasować się w przerażający klimat (bardzo dziękujemy za przesłane zdjęcia)!

więcej…

Kategoria: Aktualności, Wycieczki

Stopniowe odmrażanie gospodarki i przywracanie swobody przemieszczania się dotyczą również turystyki, w tym transportu autokarowego przy zachowaniu zalecanych zasad bezpieczeństwa.

Dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie i biuro turystyczne AGA-TOMA zapraszają na ANDRZEJKOWĄ wycieczkę do Park of Poland – Suntago Wodny Świat (największego zadaszonego parku wodnego w Europie!), która odbędzie się w dniach 20-21 listopada!

Wraz z przewoźnikiem dołożymy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo w czasie podróży, a na miejscu o bezpieczną i wesołą zabawę zadbają pracownicy Park of Poland – Suntago Wodny Świat.

więcej…

W dniach 23-25 lipca, 20-22 i 27-29 sierpnia 2021 roku odbyły się trzy wycieczki organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wyjazdy odbyły się w bezpiecznych warunkach z zachowaniem reżimów sanitarnych wymaganych prze GIS. Sprawdzaliśmy, czy cel naszej podróży również wdrożył odpowiednie procedury i zabezpieczenia. Upewniwszy się, że wszystko zostało dopięte – spokojni ruszyliśmy w drogę. Tym razem potrójnie odwiedziliśmy Energylandię w Zatorze, największy park rozrywki w Polsce. Osobą, która zajęła się przygotowaniem i sprawnym przebiegiem wydarzeń był pan Daniel Graszka.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Wycieczki

Stopniowe odmrażanie gospodarki i przywracanie swobody przemieszczania się dotyczą również turystyki, w tym transportu autokarowego przy zachowaniu zalecanych zasad bezpieczeństwa.

Dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie i biuro turystyczne AGA-TOMA zapraszają na HALLOWEENOWĄ wycieczkę do Energylandii (największego parku rozrywki w Polsce!), która odbędzie się w dniach 22-24 października!

Wraz z przewoźnikiem dołożymy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo w czasie podróży, a na miejscu o bezpieczną i wesołą zabawę zadbają pracownicy Energylandii (o szczegółach dotyczących bezpieczeństwa przeczytacie Państwo na końcu informacji).

więcej…

W ramach trwającego projektu pt. „Uranowe uszy” upamiętniającego wybitną postać, jaką był Stanisław Lem, wraz z uczestnikami zajęć wakacyjnych wyruszyliśmy na prawdziwie kosmiczną wycieczkę. Kierunek: TORUŃ!

Czy jest w całej Polsce bardziej kosmiczne miasto? Bardzo wcześnie, bo już o godzinie 6:00 rano ruszyliśmy w trasę. Na miejscu czekało na nas Żywe Muzeum Piernika, w którym nie tylko skosztowaliśmy pyszności, ale sami mieliśmy okazję zrobić prawdziwe, Toruńskie Pierniki. Fantastyczne warsztaty tworzenia tych przysmaków połączone zostały z wykładem edukacyjnym na temat historii tworzenia pierników i ich tajnej receptury!

więcej…