Archiwum z kategorii »Wycieczki «

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie i biuro turystyczne AGA-TOMA zapraszają na kolejną wycieczkę do Energylandii (parku rollercoasterów numer 1 w Europie!), która odbędzie się w dniach 22-24 lipca!

więcej…

27 marca 2022 roku sala koncertowa Słupskiej Filharmonii wypełniła się po brzegi. Urzekające spotkanie z opowieścią z dzieciństwa połączone z muzyką koncertową zatytułowane „Marysieńka i krasnoludki” wzbudziło szczególne zainteresowanie. Treść baśni opowiadana na tle polskich melodii ludowych i mazurków Fryderyka Chopina, to nie lada uczta dla ducha, ale jakże inna od tej, którą znamy z operetki czy teatru. Ciekawostką było to, iż udział w przedstawieniu baśni mógł wziąć każdy, bowiem wykonawcami byli nie tylko artyści – muzycy (fortepian, kontrabas, skrzypce, klarnet), ale również dzieci z widowni.

więcej…

Kolejna rewelacyjna wycieczka do Park of Poland – Suntago Wodny Świat zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie odbyła się w zeszły weekend. Była to okazja do tego, aby wygrzać kości i zaszaleć na zjeżdżalniach oraz innych atrakcjach wodnych, których nie brakuje w tym największym parku wodnym w Europie.

Koniec zimy i początek wyczekanej przez wszystkich wiosny był idealnym momentem na przebudzenie i relaks po stresującym dla nas wszystkich czasie. Kolorowe zdjęcia idealnie oddają panującą w Suntago gorącą atmosferę, a egzotyczne klimaty na długo pozostaną w pamięci uczestników. Oby więcej takich radosnych wydarzeń oraz wycieczek dostępnych dla mieszkańców Bornego Sulinowa i nie tylko!

więcej…

Kategoria: Aktualności, Wycieczki

Miejska Biblioteka Publiczna nie zwalnia tempa i dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury odbędzie się wyjazd do Filharmonii Słupskiej Sinfonia Baltica na koncert familijny „Marysieńka i krasnoludki”. W związku z tym zapraszamy dzieci od 8 lat oraz młodzież na bezpłatny koncert, który odbędzie się w niedzielę, 27 marca 2022 roku o godzinie 12.00 w filharmonii. Będzie to doskonała okazja dla młodszych mieszkańców Bornego Sulinowa i okolic do kontaktu z muzyką.

więcej…

Ferie w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Silnowie były okazją do zdobycia różnych ciekawych doświadczeń. Na uczestników, jak co roku, czekała moc atrakcji.

Odbyły się zajęcia z kolorową solą, podczas których dzieci pokolorowały sól za pomocą kredy i przy jej pomocy wykonały obrazki. Kolejnym wyzwaniem było stworzenie zimowych obrazków 3D – malowanych na folii aluminiowej oraz udział w zajęciach z kodowania. Co więcej, uczestnicy wykonali duże ozdobne kwiaty na ścianę i zrobili obrazki gipsowe od podstaw, samodzielnie przygotowując masę gipsową i wlewając ją do różnych form. Odbyła się również szalona zabawa karnawałowa.

więcej…

Ferie w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radaczu były czasem pełnym ciekawych i rozwijających zajęć, podczas których uczestnicy wiele się nauczyli.

Jednym z wydarzeń było oglądanie filmu „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki i zajęcia po jego projekcji. Kto czytał bądź oglądał ten wie, że dąb posiadał magiczną moc i spełniał życzenia. Kiedy drzewo umiera, bo trafia w nie piorun jego właściwości czarodziejskie pozostają w drewnie i mogą być nim obdarzone wszystkie przedmioty, które z niego powstaną. Podczas zajęć powstało wymyślone przez dzieci magiczne drzewo, którego czar polega na przyciąganiu zabawek.

więcej…