Archiwum z kategorii »Wieczorki poetyckie «

Szanowni Mieszkańcy,
Dziś wyjątkowe święto dla każdego Polaka – Święto Niepodległości. Co roku obchodziliśmy je bardzo uroczyście. Jednak ze względu na nieustającą pandemię COVID-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, zamiast udziału w corocznych, oficjalnych uroczystościach – zapraszamy do włączenia się we wspólne świętowanie, ale we własnych domach poprzez środki komunikacji elektronicznej.

więcej…

W dniu 11 listopada o godz. 12.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zaprasza wszystkich do obejrzenia wydarzenia online „Rzecz o Niepodległej”. Przygotowany montaż słowno-muzyczny ma uświetnić tegoroczne obchody rocznicowe. Chcemy, aby każdy mógł przyłączyć się do wspólnego świętowania i poczuć się częścią wspólnoty obywatelskiej w tym ważnym dla nas wszystkich święcie.

więcej…

Wszystko miało wyglądać zupełnie inaczej – chcieliśmy spotkać się z Państwem osobiście, ale jak wiecie, życie rewiduje poglądy i dostosowując się do obecnych warunków epidemiologicznych w kraju, zdecydowaliśmy się ponownie zaproponować ucztę poetycko-muzyczną w formie online.

więcej…

Mimo wszystkich niesprzyjających okoliczności, mimo obostrzeń związanych z panującą w kraju pandemią, Miejska Biblioteka Publiczna wciąż tętni życiem! Dzięki uprzejmości naszych kochanych prezesek ze Stowarzyszenia „Stacja Kultura”: pani Ginie Malinowski i pani Lucy von Schickedantz, mieliśmy niewątpliwą przyjemność gościć dwie niesamowite, młode, ale już dobrze znane w świecie artystycznym panie: Annę Kluza i Annę Waluś, które brały udział w tworzeniu nominowanej do Oscara animacji filmowej „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana.

więcej…

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z poezją pani Marii Teresy Woronicz.

Pani Maria była niedawno naszym gościem na jednym ze spotkań autorskich, gdzie opowiadała o sobie i swojej twórczości. Była jedną z czołowych propagatorek i orędowniczek Klubu Literackiego „Pod piórem” i przez 20 lat związana z Bornem Sulinowem. Organizowała liczne wieczorki poetyckie, gdzie spragnieni spokoju mieszkańcy mogli przez chwilę przystanąć w biegu życia i znaleźć czas na ciszę, zadumę i refleksję.

więcej…