Archiwum z kategorii »Wieczorki poetyckie «

W piątek, 18 listopada 2022 roku odbyło się „Spotkanie z poezją” zorganizowane przez Borneński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Była to okazja do wysłuchania twórczości pań: Barbary Wybranowskiej, Grażyny Wolant oraz Anny Kasperek. Przyjemna atmosfera, która zapanowała podczas spotkania udzieliła się wszystkim uczestnikom. Gdy za oknem jesienny chłód, miło jest posłuchać poezji…

więcej…

W czwartek, 17 listopada 2022 roku spotkaliśmy się z Państwem w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie na spektaklu, którego tytuł „Romeo i Julia” powinien raczej brzmieć „Romeo i Julia w krzywym zwierciadle”.

Oprócz aktorów działającego przy bibliotece Teatru Kameralnego, w spektaklu wystąpiła również młodzież z Łubowa oraz pracownicy MBP. Międzypokoleniowa grupa spisała się na medal, a efekt był niesamowicie inspirujący. Dziękujemy wszystkim za współpracę i zaangażowanie!

więcej…

Po raz kolejny obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy w samo południe odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, biorąc udział w akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Miejska Biblioteka Publiczna co roku zgłasza Gminę Borne Sulinowo do udziału w tym wydarzeniu. Dlatego wzorem lat ubiegłych i my, mieszkańcy uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu, pokazując, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną! A późnym popołudniem spotkaliśmy się w gronie mieszkańców na Wieczornicy Niepodległościowej.

więcej…

 

Narodowe Święto Niepodległości 2022 (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Spotkania COOLturalne w Bornem Sulinowie… a w nich „Spotkanie z Osiecką”, które odbyło się 18 listopada 2017 roku w auli BKO w Bornem Sulinowie w ramach realizacji programu „Seniorzy w akcji”, w wyniku współpracy Stowarzyszenia „Stacja Kultura” i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie. Zapraszamy do obejrzenia tego niesamowitego koncertu!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.