Archiwum z kategorii »Wieczorki poetyckie «

Osoba trochę tajemnicza, niewiele mówi o sobie, ale chętnie o swoim pisarstwie. Przez 20 lat związana z Bornem Sulinowem. Jedna z czołowych propagatorek i orędowniczek Klubu Literackiego „Pod piórem” działającego od 2002 roku przy ówczesnym Ośrodku Kultury w Bornem Sulinowie. Organizatorka licznych wieczorków poetyckich, gdzie spragnieni spokoju mieszkańcy mogli choć przez chwilę przystanąć w biegu życia i znaleźć czas na ciszę, zadumę i refleksję.

więcej…

Cały spektakl to podróż w przeszłość, opowiadająca o losach trzech kobiet, których pojawienie się zmieniło świat. Nieprzypadkowy tytuł sugeruje odbiorcy, że główne bohaterki nie zawsze postępowały zgodnie z oczekiwaniem środowiska i czasów, w których przyszło im żyć.

Były inne, były ponadprzeciętne… I każda z nich miała swój udział w historii nie tylko swojego kraju, ale ich nazwiska odbiły się echem i są znane na całym świecie.

Po raz kolejny chcemy zaprosić Was do udziału w wydarzeniu kulturalnym – ale w innej odsłonie, bo w innej, wirtualnej rzeczywistości.

Już wkrótce przed Wami nie lada gratka – przygotowany przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura” spektakl słowno-muzyczny pt. „Grzeczne kobiety nie tworzą historii” wg scenariusza Lucy von Schickedantz.

więcej…

Tryptyk Rzymski cz. III Wzgórze w Krainie Moria – 1. Ur w ziemi chaldejskiej, 2. Tres vidit et unum adoravit, 3. Rozmowa ojca z synem w krainie moria, 4. Bóg przymierza oraz pień „Pieśń dla Jana Pawła II w podziękowaniu za pontyfikat”

Tryptyk Rzymski cz. II Medytacje – 4. Sąd, Posłowie oraz pieśń „Ave Maria Jasnogórska”

Tryptyk Rzymski cz. II Medytacje – 3. Prasakrament, Spełnienie – Apocalypsis oraz pieśń „Jesteś drogą”