Archiwum z kategorii »Wieczorki poetyckie «

Marcowy piątkowy wieczór, półmrok, przyciemnione światła i atmosfera, jak z filmu kryminalnego w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie. A to wszystko na spotkaniu autorskim ze znanym dziennikarzem, publicystą, wykładowcą akademickim i pisarzem – Krzysztofem Bochusem!

więcej…

Wszystkich fanów kryminałów i nie tylko zapraszamy na kolejne wydarzenie organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie. Tym razem naszym gościem będzie Krzysztof Bochus! Autor popularnych i nagradzanych powieści kryminalnych i sensacyjnych (m.in. nagroda „Złoty Pocisk” dla „Szkarłatnej głębi”, jako najlepszej powieści kryminalno-historycznej w 2018 roku w Polsce).

więcej…

W ostatnią sobotę karnawału mieliśmy przyjemność spotkać się z Państwem, by świętować ten wyjątkowy dzień w roku. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny program słowno-muzyczny zatytułowany „50 twarzy Fredry” – Aleksander Fredro i inne wierszyki… A wszystko po to, by mówić o miłości. A ponieważ niedawno obchodziliśmy święto zakochanych, spotkanie było doskonałą okazją do rozmów o miłości. A dlaczego na tegoroczne Walentynki, jako temat przewodni wybraliśmy właśnie Fredrę? Otóż w tym roku przypada 230. rocznica jego urodzin, a Sejm RP ustanowił rok 2023 rokiem Aleksandra Fredry.

więcej…

W dniu 9 lutego 2023 roku mieliśmy przyjemność gościć bardzo interesującego gościa – pana Zenona Miszewskiego, autora, pisarza i felietonistę. Od 2019 roku jest mieszkańcem naszego leśnego miasteczka, które wybrał ze względu na możliwość rehabilitacji w Centrum Rehabilitacji SM. Niektórzy z Państwa mieli już przyjemność poznać pana Zenona ze strony aktorskiej – jako współpracującego z działającym przy bibliotece Teatrem Kameralnym, czy jako wokalistę biorącego udział w wielu naszych wydarzeniach muzycznych.

więcej…

W piątek, 18 listopada 2022 roku odbyło się „Spotkanie z poezją” zorganizowane przez Borneński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Była to okazja do wysłuchania twórczości pań: Barbary Wybranowskiej, Grażyny Wolant oraz Anny Kasperek. Przyjemna atmosfera, która zapanowała podczas spotkania udzieliła się wszystkim uczestnikom. Gdy za oknem jesienny chłód, miło jest posłuchać poezji…

więcej…