Archiwum z kategorii »Wieczorki poetyckie «

W czwartek, 19 maja 2022 roku spotkaliśmy się z Państwem na spektaklu w wykonaniu Teatru Kameralnego, przygotowanego specjalnie z okazji 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej. Warto wspomnieć, że rok 2022 został objęty patronatem tej polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki oraz twórczyni literatury dziecięcej.

Akcja noweli pt. „Banasiowa”, na podstawie której mieliście Państwo okazję obejrzeć spektakl, rozgrywała się w Parku Łyczakowskim we Lwowie, a problemy, z jakimi mierzyła się główna bohaterka wydają się być, pomimo upływu czasu nadal aktualne.

więcej…

Już 19 maja 2022 roku przewidzieliśmy dla Państwa podwójne wydarzenie kulturalne. W tym roku przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z domu Wasiłowska urodziła się 23 maja 1842 roku w Suwałkach, jako córka prawnika, obrońcy Prokuratorii Generalnej i patrona Trybunału Cywilnego w Kaliszu. Dlatego też chcielibyśmy upamiętnić literacki dorobek oraz działalność patriotyczną Marii Konopnickiej.

więcej…

W dniu 29 marca 2022 roku mieliśmy przyjemność gościć bardzo ciekawego gościa – pana Zenona Miszewskiego, autora, pisarza i felietonistę. Od niedawna jest mieszkańcem naszego leśnego miasteczka, które wybrał ze względu na możliwość rehabilitacji w Centrum Rehabilitacji SM. Tak, tak… Dawno temu stwierdzono u pana Zenona tę chorobę, z którą każdego dnia oswaja się i zaprzyjaźnia. Gdy tylko usłyszał diagnozę zajął się pisaniem, które na początku było jedynie rehabilitacją. Teraz jednak oddał mu się całkowicie. „Proza zassała mnie i jest moją pasją” – mówi.

Niektórzy z Państwa mieli już przyjemność poznać pana Zenona ze strony aktorskiej – jako współpracującego z działającym przy MBP Teatrem Kameralnym, jako wokalistę, który brał udział w wielu naszych wydarzeniach muzycznych. Dziś pora na kolejną odsłonę – Zenon Miszewski jako pisarz.

więcej…

Czwartkowe popołudnie w bibliotece to wspaniała uczta dla ducha! Mieliśmy niebywałą przyjemność obejrzeć sztukę zatytułowaną „Mieszały im w życiu i farbach” autorstwa Lucy von Schickendantz w reżyserii Giny Malinowski.

W tym miejscu warto wspomnieć, że sprawczyni całego wydarzenia, pani Lucy jest także autorką licznych dzieł literackich, np. tomiku wierszy „Myśli i szepty pięknie ilustrowane”, autorką książek „Kawowe biuro matrymonialne”, „Gray Lady”, „Pełna miłości kula u nogi” oraz licznych scenariuszy, będących kanwą przepięknych spektakli, które już mieliście Państwo okazję oglądać „Spotkania z Agnieszką Osiecką”, ”Grzeczne kobiety nie tworzą historii”, „O miłości nie całkiem serio”, „Powiedz mi, jak mnie kochasz” czy „Obchody Święta Trzech Króli”.

więcej…

We wtorek, 29 marca 2022 roku o godzinie 17.00 zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie autorskie pana Zenona Miszewskiego pod intrygująco brzmiącą nazwą „Gdzie Ci mężczyźni?” do Sali Kameralnej MBP w Bornem Sulinowie. Warto zapoznać się z twórczością autora opowiadań i felietonów o tematyce pochylania się nad kwestią wyborów i ich konsekwencjami. Do zobaczenia wkrótce w murach naszej biblioteki na tym kolejnym, ciekawym wydarzeniu.

Już 24 marca 2022 roku zapraszamy serdecznie spragnionych doznań kulturalnych mieszkańców na sztukę pt. „Mieszały im w życiu i farbach” autorstwa Lucy von Schickendantz, wyreżyserowaną przez Ginę Malinowski. Wymienione panie są artystkami oraz działaczkami prężnie działającego Stowarzyszenia „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie, które z powodzeniem realizuje ciekawe projekty na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Wydarzenie odbędzie się w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie.

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Został ustanowiony w 1984 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy PEN Club, w Polsce założycielem był Stefan Żeromski.

Głównym jego celem jest upowszechnianie literatury, obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na świecie. Jest to też świetna okazja do organizacji spotkań autorskich. Macie ulubionego pisarza, z którym chętnie się spotkacie? Czekamy na propozycje i będziemy działać! :)