Archiwum z kategorii »Łubowo «

Karta zgłoszenia dla dzieci

Karta zgłoszenia dla młodzieży

Regulamin

Wszystkie odnośniki otwierają się w nowej zakładce!

Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie otrzymała dofinansowanie w wysokości 13.385,00 zł w trzeciej edycji konkursu pn. „Dzieci Kapitana Nemo” Fundacji BGK na realizację projektu pn. „Fotografia w oczach dzieci”. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o Polaku, który swoim dorobkiem zasłynął na świecie, a jego życiorys nie jest znany wśród młodzieży.

więcej…

Wiele książek Ilony Gołębiewskiej zdążyliśmy już poznać. I tym razem autorka, serwuje czytelnikom kolejną przyjemną powieść o codziennych, zwyczajnych problemach, zupełnie zwyczajnych bohaterów.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

W dniu 9 czerwca 2022 roku na Sali Wiejskiej w Łubowie odbył się koncert finałowy przygotowany w ramach projektu „Czy to bajka, czy nie bajka…”, na który zaproszono dzieci wraz z opiekunami z Małego Przedszkola w Łubowie i klasy 0-3 Szkoły Podstawowej w Łubowie.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

W Łubowie na Sali Wiejskiej wyrósł potężny las, w którym ukryły się krasnoludki, a obok lasu przepięknie ukwiecona łąka, na której sierotka Marysia wypasała swoje gąski. W takiej scenerii 9 czerwca 2022 roku odbyło się Gminne czytanie dzieła Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” realizowane w ramach projektu prowadzonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie pod nazwą „Czy to bajka, czy nie bajka…”.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie i biuro turystyczne AGA-TOMA zapraszają na kolejną wycieczkę do Energylandii (parku rollercoasterów numer 1 w Europie!), która odbędzie się w dniach 22-24 lipca!

więcej…

Minął maj, a w raz z nim zakończyły się warsztaty muzyczne dla dzieci prowadzone w oparciu o „Śpiewnik dla dzieci” Marii Konopnickiej. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w filii w Łubowie. Podczas warsztatów uczestniczki pod czujnym okiem pani Dominiki Płaszczyńskiej trenowały swój wokal i uczyły się piosenek właśnie z tego śpiewnika. Nad nagłośnieniem czuwała pani Magdalena Haas – nasza ukochana bibliotekarka z filii.

Tego, czego nauczyły się dziewczynki podczas warsztatów, będą Państwo mogli usłyszeć podczas koncertu finałowego już 9 czerwca w Sali Wiejskiej w Łubowie, na który serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN