Archiwum z kategorii »Łubowo «

Weź udział w wielkiej przygodzie podążania szlakiem starej borniańskiej kolei! Odkrywaj zagadki i zbuduj własny kolejowy szlak!

Już we wrześniu Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie rozpocznie realizację projektu pn. „Do przyszłości koleją” w ramach dofinansowania otrzymanego w konkursie grantowym „Dzieci Kapitana Nemo” organizowanym przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego z siedzibą w Warszawie.

więcej…

ĆMA BAROWA jako adaptacja prozy Charlesa Bukowskiego, w reżyserii Barbeta Schroedera.

Henry Chinaski to pijak mieszkający w obskurnym mieszkaniu. Spędza on czas na wędrówkach z baru do baru, wdaje się w bójki, a rzadkie chwile względnej trzeźwości wykorzystuje na pisanie. Podczas jednej z eskapad poznaje Wandę, kobietę tak jak on znajdującą się na marginesie normalnego życia – zamieszkują razem.

Film rozgrywa się, podobnie jak utwory Bukowskiego, głównie w podupadłych dzielnicach Los Angeles.

Wiedzieliście, że SAM Charles Bukowski pojawia się na chwilę (niestety bez dialogu) w filmie? Zobaczcie ten historyczny, filmowy fragment!

„Jestem tylko alkoholikiem, który został pisarzem, żeby móc wylegiwać się w łóżku do południa, erotomanem, pijakiem, hazardzistą, outsiderem z wyboru” – tak o sobie pisał Charles Bukowski, jeden z najważniejszych amerykańskich pisarzy XX wieku.

Urodził się 16 sierpnia 1920 roku w Andernach i gdyby dziś żył miałby 91 lat. Syn Amerykanina polskiego pochodzenia i Niemki. Większość życia spędził w USA, gdzie ukończył szkołę średnią i dwa lata studiował na uniwersytecie. Skończył dziennikarstwo, a mimo to pracował fizycznie za marne pieniądze. Niestety bardziej niż zdobywanie wiedzy, pociągały go wyścigi konne, kobiety i alkohol. Skutkiem hulaszczego trybu życia było nieukończenie studiów.

więcej…

W dzisiejszej Poniedziałkowej Polecajce coś dla troszkę młodszych.

Kto z Was chciałby poznać Piaskoludka, który spełnia życzenia? Czytając trylogię „Pięcioro dzieci i „coś””, „Feniks i dywan” oraz „Historia amuletu” autorstwa Edith Nesbit codziennie możecie spełnić jedno! Mamy nadzieję, że Madzia z Filii Łubowo zaintryguje Was na tyle, żeby przeżyć tę przygodę :)

Kategoria: Aktualności, Łubowo

Historie i perypetie miłosne Jana Brzechwy nasuwają nam jedno, ale naprawdę ważne pytanie: czy gdyby Jan Brzechwa nie był Janem Brzechwą, to byłby 16-letnią zakochaną nastolatką? Posłuchajcie jego historii o miłości aż DO UTRATY ZMYSŁÓW!

więcej…

Stopniowe odmrażanie gospodarki i przywracanie swobody przemieszczania się dotyczą również turystyki, w tym transportu autokarowego przy zachowaniu zalecanych zasad bezpieczeństwa.

Dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie i biuro turystyczne AGA-TOMA zapraszają na kolejną wycieczkę do Energylandii (największego parku rozrywki w Polsce!), która odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia!

Wraz z przewoźnikiem dołożymy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo w czasie podróży, a na miejscu o bezpieczną i wesołą zabawę zadbają pracownicy Energylandii (o szczegółach dotyczących bezpieczeństwa przeczytacie Państwo na końcu informacji).

więcej…