Archiwum z kategorii »Radacz «

25 listopada swoje święto obchodzi pluszowy miś. W tym roku dzień ten świętowaliśmy hucznie z Kubusiem Puchatkiem :)

Mnóstwo różnych pomysłów i zaangażowanie naszych bibliotekarek sprawiły, że dzieci nie miały czasu na nudę!

więcej…

Tadeusz Wywrocki – Jak nie kochać jesieni…

„Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.
Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych”

więcej…

Kategoria: Aktualności, Radacz

„Uniwersytet Pani Bajki” Agnieszki Rautman-Szczepańskiej to rewelacyjnie wydana, mądra i skłaniająca do refleksji lektura.

Niektórzy wciąż czekają na list z zaproszeniem do Hogwartu, a inni nie odmówiliby nauki w Akademii Pana Kleksa. Jednych fascynują przygody Alicji w Krainie Czarów, drudzy zaczytują się w klasycznych baśniach i legendach. A gdyby wszystkie te elementy połączyć i całość okrasić całkiem sporą garścią życiowych porad, empatii i wsparcia?

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

Wyłoniliśmy zwycięzców w konkursie „Czytelnik miesiąca września 2022”:

– w kategorii dorośli 19+ – pani Elżbieta Williams (Borne Sulinowo),
– w kategorii dzieci do 12 lat – Lena Haszcz (Radacz).

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór upominków do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie. Zabawa trwa dalej, zachęcamy do odwiedzin! :)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

Gdyby miało się okazać, że dzisiejszy dzień ma być ostatnim dniem Waszego życia to, czy chcielibyście przeżyć go od nowa, tak aby przygotować się do nieuchronnej śmierci? Czy gdybyście mogli zmienić bieg pewnych zdarzeń pokusilibyście się o to, aby z czystym sumieniem opuścić ziemski padół?

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

Bookcrossing – idea rozpowszechniania literatury, zwiększanie czytelnictwa, docieranie to różnych grup i w wyjątkowe miejsca.

Tym razem Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie wraz z filią w Radaczu przygotowała książki dla uczestników X Rodzinnego Festiwalu Dyni. Do zabrania ze sobą bez zbędnych formalności, opłat czy kart bibliotecznych.

więcej…

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie i biuro turystyczne AGA-TOMA zapraszają na HALLOWEENOWĄ wycieczkę do Energylandii (parku rollercoasterów numer 1 w Europie!), która odbędzie się w dniach 21-23 października!

więcej…