Archiwum z kategorii »Radacz «

Ferie w Radaczu odbyły się pod hasłem „W krainie lodu”. Specjalnie dla naszych milusińskich przygotowano zajęcia manualne – zamki malowane na szkle (Arendelle, Anna, Elsa), zajęcia ruchowe – przejście pod soplami lodu czy kry lodowe pod którymi kryły się pytania związane z bajką.

więcej…

Przypominamy, że konkurs na „Czytelnika roku” trwa! Wśród najbardziej aktywnych czytelników, wyłonimy zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych.

Zachęcamy do odwiedzania wypożyczalni, zapoznania się z ofertą biblioteczną, czekamy również na sugestie, jakich pozycji u nas brakuje :)

Regulamin (odnośnik otwiera się w nowej zakładce!)

Trzy powieści napisane przez Martę Łabęcką skierowane do młodzieży. Masz ochotę na przejmujący, wciągający romans? A może lubisz obyczajowe powieści z nutą rodzinnych perypetii, w łagodnym, melancholijnym klimacie? Autorka świetnie prowadzi opowieści, dzięki czemu czytelnik może wczuć się w historię głównej bohaterki i skupić swoje myśli tylko na fabule książki.

więcej…

Kategoria: Aktualności, Radacz

„Poeta wiersze pisze… zachwycam się, gdy je słyszę”w styczniu odbyły się spotkania z poezją dla dzieci, które zakończone były zajęciami plastycznymi.

Powstało wiele ciekawych prac do utworów Juliana Tuwima. Wiersz „Abecadło” zainspirował dzieci i przerobiły litery na stworki – potworki. Do wiersza „Spóźniony słowik” powstały ptaszki z tkaniny, natomiast „Lokomotywa” ożyła i z kartonów powstała prawdziwa z wagonami, w których podróżowali wykonawcy. Do utworu „Zoo” Jana Brzechwy wykonaliśmy lwiątka, było to połączenie zajęć teoretycznych i praktycznych :)

więcej…

Kategoria: Aktualności, Radacz

I kolejna propozycja! Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci (8-12 lat) na feryjną wycieczkę do Muzeum Regionalnego oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku. Wyjazd już 22 lutego 2023 roku, w specjalnej cenie 30 zł za osobę. Jedziemy przez Łubowo, Borne Sulinowo, Silnowo i Radacz. Zapisy pod numerem telefonu 500 045 260!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci (8-12 lat) na feryjną wycieczkę do Pomerania Fun Park pod Kołobrzegiem. Wyjazd już 15 lutego 2023 roku, w specjalnej cenie 80 zł za osobę. Jedziemy przez Łubowo, Borne Sulinowo, Silnowo i Radacz. Zapisy pod numerem telefonu 500 045 260!

Zakończyliśmy konkurs „Czytelnik roku 2022”! Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę. Skontaktujemy się ze zwycięzcami w celu odbioru nagród i dyplomów.